V Bardejove sa konala Medzinárodná súťaž v jude

792x
17. Apríl 2024
V Bardejove sa zápasilo v jude
  Judisti celkovo absolvovali 1328 zápasov (Zdroj: FB JUDO CLUB Bardejov Slovakia)

Cez víkend (13.4. - 14.4.) sa v Bardejove konala Medzinárodná veľká cena o pohár primátora mesta Bardejov, Bardejov judo open 2024, kde bolo prihlásených viac ako 1000 pretekárov.

„V histórii judo v Bardejove, ako aj na Slovensku sa jedná o najväčšiu súťaž, na ktorej sa zúčastnilo 906 pretekárov zo 14 krajín a 82 klubov," uviedol JUDO CLUB Bardejov.

V rámci súťaže sa zápasilo v 127 váhových kategóriách a judisti celkovo absolvovali 1328 zápasov. Zápasníci sa predviedli v skvelých výkonoch a diváci sa mohli tešiť na brilantné výkony mladých judistov.

Zápasníci domáceho klubu JUDO CLUB Bardejov  (Zdroj: FB JUDO CLUB Bardejov Slovakia)

Najviac medailí (10 zlatých, 1 striebornú a 5 bronzových) si na tomto medzinárodnom turnaji vybojovali pretekári domáceho klubu JUDO CLUB Bardejov, kde týmto výkonom po prvýkrát obsadili prvé miesto v súťaži družstiev a získali tak pohár primátora mesta Bardejov. Druhé miesto obsadilo družstvo Miškolc DVTK z Maďarska a tretie klub LION Ľvov z Ukrajiny.

Zúčastnilo sa 906 pretekárov (Zdroj: JUDO CLUB Bardejov Slovakia)

„Všetkých srdečne pozývame aj na nasledujúci ročník Bardejov judo open 2025, ktorý sa uskutoční 12-13.4.2025," pozýva JUDO CLUB Bardejov.
(13:10, red.)