Prešovská strojnícka škola sa modernizuje za 3,5 miliónov eur

927x
24. Máj 2023
Stredná priemyselná škola strojnícka prejde modernizáciou za viac ako 3,5 milióna eur
(Zdroj: FB PSK) 

Stredná priemyselná škola strojnícka na Duklianskej ulici v Prešove prejde modernizáciou. Aktuálne spustený projekt prinesie obnovu jej strešného plášťa, elektroinštalácie, sociálnych zariadení a nové materiálno-technické dovybavenie.

Projekt sa realizuje cez Integrovaný regionálny operačný program a jeho rozpočet je takmer 3,53 miliónov eur. Prešovský samosprávny kraj (PSK) ako zriaďovateľ školy sa na ňom podieľa spolufinancovaním vo výške približne 270-tisíc eur.

Vzdelávacia infraštruktúra sa na škole, ktorá vychováva strojárov, mechatronikov či technikov, zlepší cez iniciatívu dobiehajúcich regiónov Catching-up regions.

(Zdroj: FB PSK) 
 
„Eurofondy sú cesta ako obnoviť naše budovy, v tomto prípade školské priestory. Catching-up regions je jedna z veľkých iniciatív, do ktorej sme zapojení. Na to, aby žiak v rámci moderných technológií vedel fungovať v pracovnom procese, potrebuje sa s týmto stretnúť aj počas štúdia,“ uviedol v súvislosti s modernizáciou školy predseda PSK Milan Majerský.

Rekonštrukcia strechy školy sa týka odstránenia funkčných porúch strešného plášťa na jej ôsmich objektoch s rozlohou 9 000 metrov štvorcových. Elektroinštalačné práce prinesú nové hlavné aj núdzové osvetlenie, rozvody kamerový systém, elektrickú a hlasovú signalizácii požiaru.

(Zdroj: FB PSK)  
 
V pláne je aj modernizácia vytypovaných sociálnych zariadení a šatní, ako aj realizácia WC pre osoby so zníženou schopnosťou pohybu.

V škole sa tiež dovybaví laboratórium elektroinštalácií a datových sietí, laboratórium elektrotechniky a elektroniky i učebňa dielenských priestorov. Pribudne tu nový 3D simulátor elektrických inštalácií, tzv. ELE stoly, trenažér zvárania či plazmové rezacie zariadenie. Vytvorí sa aj nové laboratórium zvárania.

„Materiálno-technické zabezpečenie nám prinesie kvalitnejšie podmienky pre vyučovací proces. Stavebné úpravy vytvoria komfortnejšie podmienky pre žiakov a učiteľov a aj úspory v energiách,“ dodala riaditeľka školy Hedviga Rusinková. Zámer je projekt zavŕšiť do konca tohto roka.
(15:45, red.)
Diskusia
Pridať komentár