Prešovskí volejbalisti v prvom zápase semifinále podľahli Komárnu

452x
21. Marec 2021
Semifinále na dve víťazstva
Prešovčania podľahli Komárnu 
 
Volejbalisti Rieker UJS Komárno vyhrali v prvom zápase semifinálovej série extraligy mužov na palubovke VK MIRAD UNIPO Prešov a ujali sa vedenia 1:0 na zápasy. Druhý duel je na programe v stredu v Komárne. Séria sa pre koronavírus v oboch tímoch začala neskôr a preto je z termínových dôvodov skrátená na dve víťazstvá.
 
Priebeh stretnutia
 
Po vyrovnanom úvode si hostia vypracovali trojbodový náskok a ten si už dobrou hrou udržali až do konca. V druhom sete viedol Prešov 5:2, ale Komárno rýchlo vyrovnalo, neskôr sa dostalo do tesného vedenia a náskok si podobne ako v prvom dejstve udržalo až do konca. Domáci volejbalisti nenašli recept na súpera ani v treťom sete, ktorý bol napokon posledný. Mal podobný priebeh ako prvé dva a hostia sa ujali v sérii vedenia 1:0.
 
Najviac bodujúcim hráčom duelu bol komárňanský univerzál Peter Mlynarčík, ktorý si pripísal 21 bodov (1 eso, 3 bloky) a v útoku mal 59% úspešnosť. Tri bloky mal aj Peter Kašper. Za domácich mal 14 bodov kapitán Martin Sopko st. (2 esá). Brazílsky blokár Mudo si pripísal 12 bodov (1 eso, 3 bloky).
 
Marek Kardoš, tréner VK MIRAD UNIPO Prešov: „Bohužiaľ, snažili sme sa urobiť všetko pre to, aby sme boli pripravení. Chýbajú nám hodiny tréningu. Druhá vec je, že sme nespravili veci, ktoré sme mali, to je fakt. Tí hráči, čo mali potiahnuť, nepotiahli. Urobíme všetko pre to, aby sme sa sem v sobotu vrátili, to je jednoznačné. Máme dva-tri dni na to, aby sme sa dali dokopy a aby sme hrali úplne inak.“
 
Robin Pělucha, tréner Rieker UJS Komárno: „Teším sa z výsledku. Nechcem hodnotiť či Prešov bol, alebo nebol vo forme po karanténe, lebo každý sme si tým prešli. Viac ma teší, že naša hra bola dobrá, bola taká, ako sme si predstavovali. Isté chyby tam sú, ale bolo to diametrálne odlišné oproti iným zápasom. Eliminovali sme ich útočné zbrane a mali sme dobrý servis. Boli sme konzistentní v útoku po príjme.“
 
Hráči zápasu: Rodrigo Moraes (Prešov) – Peter Mlynarčík (Komárno)
Rozhodovali: Peter Höger, Pavol Andrejčák, Ivan Hudák, Peter Dunčko
(11:40, TS, foto: D. Koháni) 
Diskusia
Pridať komentár