Bez prehry až k postupu. Bardejovská Nová Ves ovládla VII. ligu

300x
15. Jún 2026
Suverénny víťaz okresu
Majster okresu - Bardejovská Nová Ves (Zdroj: BNV) 
 
V porovnaní s niektorými okresmi, kde majú problémy vôbec zostaviť siedmu ligu, je situácia v bardejovskom okrese zatiaľ priaznivá. Hrá sa tu nielen VII. liga, ale aj VIII. liga.
 
V VII. lige ObFZ Bardejov štartovalo dvanásť družstiev. Po jesennej časti súťaže bol na čele ŠK Milénium 2000 Bardejovská Nová Ves s 27 bodmi. Rovnaký počet bodov mala aj druhá TJ Hviezda Lopúchov, pričom o poradí rozhodovalo iba lepšie skóre lídra. Tretí bol BFC 2018 Bardejov s bilanciou 8 výhier, 2 remíz a 1 prehry pri skóre 42:7 a ziskom 26 bodov. Na štvrtom mieste figuroval TJ Slovan Bardejov Dlhá Lúka, ktorý dosiahol bilanciu 7 výhier, 3 remíz a 1 prehry so skóre 47:12 a ziskom 24 bodov. 
 
V prvej štvorici sa nachádzali až tri mužstvá z okresného mesta, respektíve jeho mestských častí. Prevahu Bardejovčanov narúšala iba Hviezda Lopúchov. Aj tá mala ambície postúpiť vyššie. BFC i Dlhá Lúka boli vo svojich vyjadreniach skromnejšie.
 
Na základe týchto faktov sa dalo očakávať, že práve spomínaná štvorica zvedie v odvetnej časti boj o postup do VI. ligy.
 
Predpoklady sa naplnili. Najlepšie si na jar počínali futbalisti ŠK Milénium 2000 Bardejovská Nová Ves. Tradičný klub s bohatou históriou pôsobenia vo vyšších súťažiach má k dispozícii útulný štadión, na ktorom sa počas rekonštrukcie bardejovského štadióna hrávala aj druhá liga.
 
 
Novovešťania stratili na jar body iba po domácej remíze s Lopúchovom. Vo všetkých ostatných zápasoch zvíťazili. Po poslednom kole mali bilanciu 18 výhier, 4 remíz a ani jednu prehru pri skóre 124:22, čo znamenalo zisk 58 bodov. Pred druhým Lopúchovom si zabezpečili rozhodujúci náskok už kolo pred koncom súťaže.
 
Najlepším strelcom mužstva sa stal Mário Macečko s pozoruhodnými 48 gólmi.
 
Christian Solanič, prezident ŠK Milénium 2000 Bardejovská Nová Ves: „Cieľ, ktorý sme si dali pred sezónou, sme splnili. Myslím si, že sme mali najvyrovnanejšie výsledky v súťaži, ani raz sme neprehrali, máme najlepšie skóre a so súpermi, ktorí mali ambíciu vyhrať túto súťaž, sme získali štyri body. Sezónu preto hodnotíme maximálne pozitívne. Chlapci, ktorí obliekajú dres BNV, majú kvalitu určite vyššiu ako je VII. liga, čo chceme potvrdiť aj v krajskej súťaži. V lete sa musíme zodpovedne pripraviť na VI. ligu, v ktorej chceme opäť bojovať o horné priečky.“
 
Majster okresu - Bardejovská Nová Ves (Zdroj: BNV) 
 
Víťaznú Bardejovskú Novú Ves v aktuálnom ročníku reprezentovali: Peter Ondavský, Peter Varjan, Lukáš Milý, Matej Salasovič, Šimon Kaščák, Marián Valkučák st., Róbert Soroka, Peter Pribitný, Tomáš Hlaď, Jozef Kertýs, Michal Labaš, Peter Pavuk, Pavol Pavuk, Adrian Michal Fellegi, Tomáš Sosňak, Daniel Džamba, Marián Valkučák ml., Christián Solanič, Dominik Homza, František Šott, František Knap, Jakub Žarnovský, Anton Harbaľ, René Siciarek, Mário Macečko, Jakub Hric, Simeon Jozef Harbaľ, Simon Stavár, Matúš Guliga, Lukáš Sosňák, Matej Labaš, Mário Jančošek, Dalibor Gardoš, Danylo Hrytsyna, Dominik Kačmár, Jakub Glitta, Jozef Pillár, Ladislav Olejár, Maroš Maxin, Martin Jašek, Martin Palša, Martin Paľa, Tomáš Kotuľak, Vladimír Kerbčár a Dominik Kačmár.
 
Realizačný tím tvorili Mário Jančošek, Miroslav Stachura, Marcel Harbaľ, Ihor Savitskyi, Vladimír Šott a Ján Gmitter.
 
Lopúchov obsadil druhé miesto. BFC 2018 Bardejov by mal skončiť tretí, jeho konečná bilancia však bude známa až po rozhodnutí ObFZ Bardejov, keďže posledné stretnutie mužstva sa nedohralo, pričom príčina nebola na strane BFC. Na štvrtom mieste skončil TJ Slovan Bardejov Dlhá Lúka so ziskom 48 bodov.
 
 
Miroslav Hopko, stredopoliar BFC 2018 Bardejov: „Účinkovanie nášho klubu v aktuálnom ročníku hodnotím celkovo pozitívne. S najväčšou pravdepodobnosťou si udržíme konečné tretie miesto, s čím vládne v našich radoch spokojnosť. Nebudem však klamať, keď poviem, že v istom momente sezóny sme pomýšľali aj na samotný triumf v súťaži. Touto cestou by som chcel pogratulovať chlapcom z BNV k celkovému víťazstvu. Počas roka ukázali nielen hernú kvalitu, ale najmä dostatočnú šírku kádra. Práve na tú sme, naopak, doplácali my v BFC. Nestabilita zostavy a absencia hráčov sa v niektorých kľúčových momentoch ukázali ako rozhodujúci faktor, ktorý nás stál lepšie umiestnenie.
 
Musím však podotknúť, že to zďaleka nie je len náš problém. Ide o ťažkosť, s ktorou sa stretáva väčšina tímov v tejto súťaži, keďže hráči často odchádzajú za prácou do zahraničia a udržať pokope stabilný tím je nesmierne náročné. Z tohto dôvodu je v tejto chvíli otázne aj naše účinkovanie v nasledujúcej sezóne. Okrem samotnej hráčskej otázky totiž aktuálne musíme riešiť aj hraciu plochu pre naše domáce zápasy. V tomto smere sme výrazne limitovaní finančnými prostriedkami a hľadáme riešenia, ako zabezpečiť chod klubu do budúcna.“
 
Pohľad do spodnej polovice tabuľky už nie je taký optimistický. Bodové rozdiely medzi mužstvami z hornej a dolnej časti tabuľky dokazujú výrazný výkonnostný rozdiel. Odstupy medzi prvými štyrmi tímami a zvyškom štartového poľa boli značné, čo jasne naznačuje, kde sa sústreďovala kvalita.
 
Problémom zostávajú odchody hráčov za prácou do zahraničia. Viaceré mužstvá tak nastupujú takmer každý týždeň v odlišnom zložení. Okresný futbal zároveň trápi aj nedostatok rozhodcov. Tých je čoraz menej, a preto sa často stretávame s tým, že zápasy riadia rozhodcovia vo vyššom veku. Patrí im za to uznanie, no samotný problém to nerieši. Otázkou zostáva, prečo o rozhodovanie nemajú záujem mladší záujemcovia.
 
BFC 2018 Bardejov by mal skončiť v súťaží tretí (Zdroj: BFC 2018) 
 
Napriek týmto problémom je Miroslav Hopko presvedčený, že VII. liga má svoju kvalitu: „Aj napriek všetkému si dovoľujem tvrdiť, že naša súťaž má svoju kvalitu. Trúfam si povedať, že tímy z vrchnej časti tabuľky by dokázali odohrať dôstojnú úlohu aj vo vyššej lige. V súťaži totiž pôsobí množstvo kvalitných futbalistov, ktorí majú skúsenosti z vyšších súťaží. Práve ich prítomnosť výrazne zvyšuje atraktivitu aj kvalitu ligy. Mnohé zápasy, ktoré sme v tomto ročníku odohrali alebo videli, by bez pochýb obstáli aj v prísnejších podmienkach vyššej súťaže.“
 
Priebeh súťaže bol napriek viacerým komplikáciám takmer bezproblémový. Hoci sa počas niektorých stretnutí či po nich občas iskrilo, spory sa napokon vždy skončili zmierom a podaním rúk. O to smutnejšie je, že práve v poslednom kole došlo k inzultácii rozhodcu zo strany mužstva, ktoré súťaž opúšťa. Ešte zarážajúcejší je fakt, že sa jej dopustil jeden z najskúsenejších hráčov súťaže.
 
V VIII. lige pôsobilo sedem mužstiev. Víťazom aktuálneho ročníka sa stal TJ Pokrok Abrahámovce, ktorý bude v nasledujúcej sezóne nováčikom najvyššej okresnej súťaže.
(20:57, P. Cingel)
Diskusia
Pridať komentár
mark