Košická knižnica má skvelé tipy, ako sa vyhnúť prázdninovej nude

1287x
25. Jún 2024
Košická knižnica si pre deti pripravila skvelé aktivity
 Prázdninové podujatia budú prebiehať vo všetkých mimoškolských pobočkách (Zdroj: FB Košice - Mesto Košice)
 
Knižnica pre mládež mesta Košice myslí na deti aj počas letných prázdnin. Cieľom jej letných tematických aktivít je deti zabaviť a ukázať im, ako sa dá zbaviť nudy.
 
Preddovolenkové obdobie uzavrie posledným stretnutím s cudzozemcom v knižnici, ktoré sa uskutoční 27. 6. 2024 o 17.00 hod. v LitParku. Pozvanie prijal spevák Lobo Ismail z Jordánska so známymi hudobnými hitmi Ty si moja láska, Suzanna či Meniny. Na prázdninujúce rodiny s deťmi čaká deväť prázdninových týždňov, ktoré knižnica spestrí o deväť inšpiratívnych tematických okruhov celoslovenského projektu Krajiny čitateľov Prečítané leto.
 
  Na prázdninujúce rodiny s deťmi čaká deväť prázdninových týždňov (Zdroj: FB Košice - Mesto Košice)
 
Inšpiratívne letné témy vytvoria priestor, aby sa knihovníci a knihovníčky pokúsili u detí vzbudiť záujem o spoznávanie sveta cez kvalitnú detskú literatúru. Popri zábavných aktivitách si deti v knižnici osvojujú nové slová, získavajú tak bohatšiu slovnú zásobu a začínajú chápať veci aj v širších súvislostiach. V lete 2024 sa témy zamerajú na nové slová, ktoré prezrádzajú čosi o sebe, o ľuďoch a o svete. Prázdninové podujatia budú prebiehať vo všetkých mimoškolských pobočkách.
 
V knižnici pôjde o prázdninové pondelky v pobočke Merkúr na Němcovej 28, utorky v Nezábudke na Poľovníckej 8, stredy v LitParku na Kukučínovej 2 a piatky hneď v dvoch pobočkách, a to v Humbuku na Humenskej 9 a v Hornádke na Hutníckej 22. Aktivity budú teda prebiehať štyri dni v týždni, zakaždým v rovnakom čase od 9-tej do 11-tej hodiny. Knižnica ponúkne tiež tri letné výstavy. Kolorit slovenského ornamentu v pobočke Humbuk, Digitálne jednohubky v LitParku a v Nezábudke na Poľovníckej 8 to budú Šité a vyšívané príbehy.
(11:10, red.)
Diskusia
Pridať komentár