Základná škola na Wolkerovej ulici

41306
Kontaktné údaje Základná škola na Wolkerovej ulici
  • Bardejov
  • Wolkerova 10
  • 085 01
Pozoruhodný úspech Základnej školy na Wolkerovej ulici v Bardejove - Európska komisia jej udelila ocenenie EITA  
 
Je málo základných  škôl na Slovensku, ktoré by sa už niekoľko rokov tak úspešne zapájali do projektov v rámci programu Erasmus+ ako práve Základná škola na Wolkerovej ulici v Bardejove. 
 
Všetky naše projekty boli zamerané na modernizáciu výučby a zlepšovanie digitálnych a jazykových zručností žiakov i učiteľov.
 
Najúspešnejším z nich bol „Spielend Neues lernen", ktorý bol realizovaný v rokoch 2017 až 2019. Pod taktovkou našej školy na ňom participovali školy z Turecka, Grécka, Poľska a Talianska.  Počas dvoch rokov, v rámci realizácie projektu,  žiaci pracovali s online nástrojmi na hodinách nemeckého a anglického jazyka.  Zdokonaľovali si tak nielen svoje jazykové, ale aj digitálne zručnosti. Tie rozvíjali aj počas priamych stretnutí v školách v Turecku, Poľsku, Taliansku i Grécku.
 
A práve tento projekt získal v roku 2021 prestížne ocenenie - Slovenskú Európsku cenu za inovatívne vzdelávanie (EITA). Ocenené boli pritom iba tri školy a z toho iba jedna základná. 
 
Európska cena za inovatívne vzdelávanie (EITA) je jednou z európskych iniciatív v rámci nového programu Erasmus+ (2021 - 2027), ktorej cieľom je vyzdvihnúť vynikajúce, výnimočné a inovatívne vzdelávacie postupy, ktoré boli implementované v rámci programu Erasmus+ a oceniť tak prácu učiteľov a škôl, ktorých prínos k učiteľskej profesii bol niečím výnimočný.
 
EITA je ocenením, ktoré vyzdvihuje vynikajúce vyučovacie postupy implementované v rámci programu Erasmus+, oceňuje inšpiratívnu prácu učiteľov, škôl a ich výnimočný prínos do vzdelávania.
 
Na projekte pracovali žiaci  pod vedením svojich učiteliek  Janky Roháľovej a Sone Sosenkovej.
 
Slávnostné udeľovanie cien sa konalo 17.09.2021 v Primaciálnom paláci v Bratislave.                                                                                       
 Mgr. Soňa Sosenková, koordinátorka  projektu
 
 
 
 
IČO37874021
Názov spoločnostiZákladná škola, Wolkerova v Bardejove
AdresaWolkerova 10, 085 01 Bardejov
DIČ2021635990

Otváracie hodiny Základná škola na Wolkerovej ulici

Pondelok
Utorok
Streda
Štvrtok
Piatok
Sobota
Nedeľa