Rytieri vrátili Levoči požičané

12x
25. September 2017
Mladí „rytieri“ sa v sobotu doobeda predstavili v Levoči proti súperovi, ktorému sme na vlastnej palubovke v prvej časti súťaže dvakrát podľahli – 35:42 a 29:46. Do odvety v Levoči naši chalani preto nastupovali s jednoznačným cieľom „ vrátiť súperovi si požičané“ a vydolovať si body zo súperovej palubovky. V prvom zápase sme sa hneď od úvodu ujali vedenia a mierny odstup od súpera sme si udržiavali po celý prvý polčas, ktorý sme vyhrali v pomere 27:19. V tretej štvrtine si naše mužstvo vybudovalo rozhodujúci náskok, ktorý postupne narastal, v jednom čase sme vyhrávali už o 19 bodov – 42:23. Štvrtá štvrtina však vyšla lepšie nášmu súperovi, keď sa 11 bodovou šnúrou vrátil do zápasu. Naši hráči sa zľakli, že môžu vyhrať, začali hrať ustráchane a domáci zdramatizovali záver zápasu. Našťastie naši hráči sa rýchlo otriasli a zápas sme doviedli do víťazného konca – 49:40! Druhý zápas mal vyrovnanejší priebeh ako prvý. Po troch štvrtinách zápasu svietil na ukazovateli skóre nerozhodný stav 34:34. Rytieri mali oproti súperovi vyrovnanejšiu lavičku a aj zásluhou výškovej prevahy v poslednej štvrtine sme rozhodujúcu fázu zápasu vyhrali v pomere 21:8 a tým aj druhý zápas sme doviedli do víťazného konca - 55:42. Súperovi sme tak “ vrátili požičané zo svojej palubovky“ a pripísali si do tabuľky cenné dve výhry z Levoče. Ostáva nám veriť, že zlepšene výkony budú mať stúpajúcu tendenciu a v sobotu 23.4.2016 v posledných domácich zápasoch tejto sezóny potrápime favorizovaný BKM SVIT.