Zaujímavé podujatie v knižnici Hotelovej akadémie

882x
31. Október 2019
V utorok 29. 10. 2019 knižnica v našej škole ožila nebývalým ruchom. V rámci medzinárodného dňa školských knižníc sa tu konalo podujatie venované 145. výročiu narodenia Jozefa Gregora Tajovského.
 
Študenti s pomocou vyučujúcich pripravili prezentáciu o živote a tvorbe tohto realistického spisovateľa spojenú s umeleckým čítaním Tajovského poviedok a ukážkami dramatickej tvorby.
 
Priestory knižnice boli zaplavené svetlom sviečok a vôňou čaju. Atmosféra ako stvorená na stretnutie s literatúrou. Účinkujúci si okrem premiéry užili aj reprízu, pretože prezentáciu navštívilo dvakrát po tridsať študentov prvých a druhých ročníkov, ktorí napriek dosť smutným textom vydržali program pozorne a so záujmom sledovať od začiatku až do konca.
 
Akcie sa zúčastnila aj riaditeľka školy Ing. Helena Ferková, ktorá ocenila tvorivý prístup aj zanietenie pedagógov i študentov. Ukázalo sa, že kvalitne pripravené podujatie môže do knižnice priviesť aj mladých ľudí.Všetky práva vyhradené | Akékoľvek publikovanie alebo šírenie správ, fotografií a dát uverejnených na portáli ahojbardejov.sk je bez predchádzajúceho súhlasu porušením autorského zákona.