V šlágri kola Bardejov privítal Gelnicu

977x
08. December 2018
Jedenástym kolom pokračovala druhá hokejová liga. Bardejovčania po výhre v Sanoku 5:3 na domácom ľade hostili celok Gelnice. Šláger kola medzi 23 bodovým Bardejovom a 17 bodovou Gelnicou bol predzvesťou kvalitného zápasu.
 
Skóre otvorili hostia v šiestej minúte, no aktivita sa domácim vyplatila v dvanástej minúte, keď presilovú hru využil Duračinský po asistencii od Mistríka. Necelú minútu pred záverom prvej tretiny sa hostia vedenia ujali aj druhýkrát, keď Huszárik taktiež využil presilovku a upravil na 1:2 z pohľadu domácich.
 
V prostrednej časti hry v 26. minúte HK zrovnal na 2:2 zásluhou Česelku. Nasledovala dvojnásobná presilová hra domácich, no gól už nepadol.
 
V poslednej dvadsaťminútovke sa hostia ujali vedenia aj tretí raz, keď padol gól znova z presilovky. Napínavý zápas sa hral až do konca duelu, keď začali pribúdať trestné minúty za rôzne šarvátky na oboch stranách. Renčok dostal trest 10 minút za nešportové správanie a Česelka 25 minút za vrazenie na mantinel. V posledných desiatkach sekúnd si už hostia udržali jednogólové vedenie a v závere do prázdnej brány pridali štvrtý gól a z Bardejova si napokon odniesli plný počet bodov.