Bardejovčanky v Trnave bodovali naplno, dva góly strelila mladá Sivčová

1061x
24. September 2018
V piatom kole prvej futbalovej ligy žien sa hráčky Partizána Bardejov predstavili na pôde nováčika súťaže. V Trnave chceli potvrdiť úlohu favorita a získať plný počet bodov. Po bojovnom výkone sa to napokon aj podarilo a po výhre 3:0 si do tabuľky pripísali ďalšie víťazstvo. Teší aj čisté konto, doposiaľ Bardejov v súťaži ako jediný celok neinkasoval ešte ani raz.
 
Od úvodného hvizdu mali viac z hry futbalistky z Horného Šariša. Častejšie boli na súperovej polovici a postupne si začali vytvárať aj strelecké príležitosti. Aj keď mali niekoľko strel, všetky šli mimo bránu alebo len do náruče domácej brankárky.
 
Až v 26. minúte sa hostky radovali prvýkrát, keď sa do streleckej listiny zapísala mladá Sivčová a pripísala si tak vôbec prvý gól za A družstvo žien Partizána Bardejov.
 
Po polhodine hry sa do šance dostali aj futbalistky Spartaka, no nebezpečnú strelu z priameho kopu vyrazila gólmanka Bardejova Solárová. V závere prvého dejstva sa hostky tešili po druhýkrát, keď po rohovom kope Dimitrijević našla v šestnástke nikým nekrytú Sivčovú a tá hlavičkou zvýšila skóre na rozdiel dvoch gólov.
 
V druhom dejstve sa hra častejšie prelínala zo strany na stranu, pozorné museli byť obe defenzívy. Päť minút po zmene strán sa hostky tešili aj tretíkrát, keď sa do streleckej listiny zapísala Maliňaková. Bardejovčanky mali územnú prevahu, no domáce sa cez stred rýchlo dostávali do protiútokov, z ktorých viackrát pohrozili.
 
Po hodine hry sa dvomi výbornými zákrokmi prezentovala brankárka Solárová a svoje družstvo podržala. Dobre fungovala aj stopérska dvojica Gmitterová – Dimitrijević. V ďalšom priebehu sa už skóre nemenilo a tak Partizán vyhral v Trnave rozdielom triedy.