V Bardejove si uctili poľnohospodárov, súťažili o Fajný harček

1067x
16. September 2018
V Bardejove sa už po druhýkrát uskutočnila súťaž vo varení tradičných jedál pod názvom Fajný festival, spojená s Dožinkovými slávnosťami s podporou predsedu Prešovského samosprávneho kraja.
 
Tradičné ľudové jedlá prilákali stovky návštevníkov a Radničné námestie sa znova zaplnilo. Akcia odštartovala alegorickým sprievodom od Duklianskej ulice až po centrum mesta, slávnostné otvorenie na pódiu mal na starosti riaditeľ Hornošarišského osvetového strediska Juraj Bochňa, ktorý bol zároveň organizátorom podujatia.
 
Vystúpili viaceré folklórne kolektívy z okresu Bardejov, Folklórna skupina Petroviančan či Folklórny súbor Dúbrava z Prešova.
 
Dvanásť družstiev z obcí si pripravilo chutné občerstvenie, nechýbali pirohy, kapustnica, boršč, guľáš, držková polievka, palacinky alebo lokše či koláče. K dispozícii priamo na námestí bolo nainštalované aj umývadlo s teplou a studenou vodou, kde si mohli ľudia umyť ruky. Návštevníci si pochutinky mohli kúpiť za žetóny.
 
Stánky s občerstvením si pripravili tímy zo Sveržova, Mokroluhu, Beloveže, Dubinného, Zlatého, Osikova, Hažlína, Rokytova, Rešova, Abrahámoviec, Hankoviec i z Hornošarišského osvetového strediska.
 
Najviac žetónov získala obec Hažlín a Fajný harček po roku znova obhájila.Všetky práva vyhradené | Akékoľvek publikovanie alebo šírenie správ, fotografií a dát uverejnených na portáli ahojbardejov.sk je bez predchádzajúceho súhlasu porušením autorského zákona.