Bardejovská paleta 2018

708x
08. Júl 2018
Mesto Bardejov pripravilo už šiesty ročník Medzinárodného maliarskeho plenéra – Bardejovská paleta 2018. Plenér začal tretieho júla a ôsmeho júla vernisážou vo výstavnej sieni oddelenia kultúry.
 
"Plenéra sa zúčastnilo desať umelcov. Prišla akvarelistka z Moskvy, ďalšie z Bieloruska. Prišiel aj Martin Pap zo Srbska, novým maliarom je Ján Gáll z Košíc. Takisto maliarky z Poľska. Mali sme zoskupenie vynikajúcich umelcov. Umelcov si už začíname vyberať. Umelci sa nám hlásia, my si ich už vyberáme podľa ich tvorby,“ uviedla Edita Šoltýsová z oddelenia kultúry.
 
Každý rok sa organizátori snažia zvolať maximálne 10 autorov. Obrazy sa vytvárali v interiéri a hlavne v exteriéri, kde pripravujú rôzne zákutia Bardejova.
 
Téma je voľná, no maliari si zvyčajne vyberú tému Bardejova. Každý umelec mestu zanechá jeden obraz. Kurátorom sa stal Ján Šoltés.Všetky práva vyhradené | Akékoľvek publikovanie alebo šírenie správ, fotografií a dát uverejnených na portáli ahojbardejov.sk je bez predchádzajúceho súhlasu porušením autorského zákona.