Hádzanársky koncoročný turnaj zaujal bohatou účasťou

612x
06. Január 2018

V závere decembra sa v Športovej hale Mier uskutočnil druhý ročník Vianočného hádzanárskeho turnaja, na ktorom sa zišli bývalí i súčasní hráči a malé hádzanárske nádeje. Organizátorom sa stali hádzanárski zanietenci Štefan Onofrej a Róbert Ropjak.

Úvod turnaja patril Štefanovi Kučovi, ktorý pripomenul históriu bardejovskej hádzanej. Na palubovke sa postupne predstavilo až sedemdesiat hráčov, ktorí si zahrali v štyroch družstvách, rozdelení boli podľa farby – čierni, bieli, modrí a zelení. V základnej skupine si zahral každý s každým.

Pred bojmi o cenné kovy si na ihrisku zmerali sily budúci hádzanári a hádzanárky. V zápase chlapcov a dievčat do jedenásť rokov sa viac darilo chlapcom, ktorí vyhrali 13:7.

V súboji o tretie miesto sa stretol tím modrých proti čiernym. Viac sa darilo čiernym, ktorí vyhrali 6:4 a tešili sa z bronzovej priečky. Dramatický bol finálový zápas, v ktorom každý chvíľku ťahal pílku. Duel medzi bielymi a zelenými sa v riadnom hracom čase skončil nerozhodne 8:8 a na rad prišli sedemmetrové hody. Po výsledku 5:4 sa z víťazstva radovali hráči v zelených tričkách.

Aj tento rok si do hľadiska našlo cestu množstvo divákov, ktorí sledovali zaujímavú hádzanú, i keď sa zápasy niesli v priateľskom duchu. Pre všetkých bolo k dispozícii občerstvenie a pre hráčov bolo pripravené spoločné posedenie po ukončení turnaja.