Zaujímavý futbalový prípravný zápas odohrali ženy Partizána

720x
11. August 2019
Už najbližšiu sobotu, 17. augusta, otvorí brány prvá futbalová liga žien. Bardejovčanky ako vicemajsterky Slovenska v úvodnom dueli na svojom ihrisku privítajú nováčika súťaže, ženy Trenčína.
 
Letnú prípravu absolvovali Partizánky v domácich podmienkach, odohrali viacero prípravných zápasov. Naposledy sa stretli s reprezentáciou Botswany, ktorá je na sústredení na východe Slovenska. V Poprade proti Juhoafričankám nastúpili hornošarišanky už v takmer kompletnej zostave. Posledný prípravný zápas odohrajú futbalistky v Budapešti.
 
Proti výberu reprezentácie Botswany zohrali ženy veľmi dobrý zápas a aj prítomní diváci si prišli na svoje. Kvality súpera vyzdvihol aj kouč Partizána Ľubomír Čekan.
 
„V príprave máme stále problém získať nejaký kvalitný tím, takže sme boli veľmi radi, že sme si mohli s takým tímom zahrať. Keď to poviem aj zo svojich trénerských skúsenosti, proti africkému tímu som nikdy neviedol družstvo, ani ako hráč som nehral, ani dievčatá sa s takýmito súpermi nestretávajú, takže sme naozaj radi, že sme si mohli zahrať s africkým tímom. Išli sme do zápasu s tým, že to bola veľká neznáma, lebo ani na internete sa veľa informácii o nich nedalo zistiť. Zápas splnil očakávanie, africké hráčky sú fyzicky veľmi dobre pripravené. Pre mňa je dobré, že sme vo fáze prípravy a že dievčatá dokázali fyzicky celý zápas s nimi zvládnuť, čiže ukázalo nám to aj nejaké chyby, ktoré musíme do prvého majstrovského zápasu odstrániť. Ale celkovo som zo zápasom spokojný.“
 
Bardejovčanky vo vyrovnanom zápase síce prehrali 0:1, no výsledok dôležitý nebol. „Ešte niektoré dievčatá tu neboli, ale ten káder, ktorý tu bol, by mal byť ten, ktorý by mal absolvovať majstrovskú súťaž. Bola to aj previerka pre nás a som rád, že je to s takým kvalitným súperom, že sa mohli ukázať dievčatá v plnej sile. Myslím si, že to, čo od nich očakávame splnili, samozrejme, ešte určité chyby tam sú, treba, aby sa družstvo ešte zohralo.“
Káder žien Partizána je už viac-menej uzatvorený, no prestupové obdobie je ešte otvorené a môže sa ešte stáť, že do Bardejova nejaká nová hráčka príde.Všetky práva vyhradené | Akékoľvek publikovanie alebo šírenie správ, fotografií a dát uverejnených na portáli ahojbardejov.sk je bez predchádzajúceho súhlasu porušením autorského zákona.