Partizán Bardejov sa so sezónou rozlúčil prehrou

2086x
11. Jún 2023
Posledný zápas v Rimavskej Sobote
Archívna foto

Futbal sa v Rimavskej Sobote hrá od roku 1908. V roku 1995 to bol suverénny postup do celoštátnej II. ligy a hneď v nasledujúcom roku ďalší postup, tentokrát už medzi slovenskú elitu do I. ligy. V nej vtedajší FC Tauris Rimavská Sobota odohral tri sezóny s bilanciou 90 odohratých zápasov, z nich bolo 28 víťazných, 18 remíz a 44 prehier so skóre 99:136.

V sezóne 2003-2004 vtedajší FC Rimavská Sobota vyhral II. ligu a znova sa vrátil medzi slovenskú elitu. Tento krát však iba na rok. Štadión v Rimavskej sobote má 1620 miest na sedenie. Celková kapacita je 5000 divákov.

Po 29. kole bol MŠK piaty a mal 44 bodov (Partizán 8, 41). Trénerom je Eugen Bari. Na jar (v 15. kole) vyhrali Partizáni, na domácom ihrisku, vysoko 8:1. Aj na posledný zápas ligového ročníka 2023/23 nastúpili Partizáni s mladučkým mužstvom. Vekový priemer „kazili“ len Čikoš-Pavličko Pyda a Hanuščák. Napriek tomu to v prvom polčase nebol zlý výkon a hostia s domácim družstvom držali krok. O všetkom rozhodli štyri minútu druhého polčasu. MŠK stihol dať dva góly a pripísať si tri body.

Po dobrej jeseni jar už taká kvalitná nebola. Napriek tomu Bardejovčania obsadili v tabuľke konečné ôsme miesto (30 11 8 11 46:44 41). Postup si už v predstihu zabezpečila Spišská Nová Ves. Na tú Partizáni strácajú pozoruhodných 30 bodov. Vypadávajúci Poprad má bodov 25.

O Bardejovčanoch sa jednalo aj na zasadaní Komory SFZ pre riešenie sporov. Proti klubu sa začína disciplinárne konanie a zároveň má zákaz prestupov. Dohru bude mať určite aj neodohrané dorastenecké stretnutie v Kysuckom Novom Meste.

MŠK Rimavská Sobota – Partizán Bardejov BŠK 2:0 (0:0)
Góly: 54. Oláh, 58. Gembický
rozhodovali: Malárik, Uram, Kardelis
ŽK: Gembický, Iboš, Langa, Bari, Juhász – Pyda, Stolárik, Kmec, 325 divákov
Bardejov: Čikoš-Pavličko – Hanuščák (58. Soroka), Makeľ, Grimaldi, Pyda, Kmec, N. Lukáč, Zamborský, Stachura, Stolárik, Balaščák
(19:03, P. Cingel)