V Starej Ľubovni finišujú s rekonštrukciou plavárne

895x
02. Február 2023
Obnova mestskej plavárne sa blíži k záveru, termín by mali stihnúť
Do zrekonštruovaného plaveckého bazéna už napúšťajú vodu. (Zdroj: FB Stará Ľubovňa) 

Rekonštrukcia mestskej plavárne v Starej Ľubovni za približne 4,1 milióna eur sa blíži k finále.

V stredu tam začali s napúšťaním vody do obnoveného plaveckého bazéna. Podľa primátora mesta Ľuboša Tomka to zatiaľ vyzerá tak, že za necelé dva mesiace budú práce ukončené. Ako ďalej povedal termín ukončenia obnovy na konci marca by sa tak podľa jeho slov malo podariť dodržať.

Mesto financuje projekt z dotácie od vlády vo výške 800-tisíc eur aj z kapitálového úveru. Okrem dotácie z Fondu na podporu športu získal prevádzkovateľ plavárne, mestská spoločnosť Slobyterm, dotáciu na tepelné čerpadlá. Z vlastných zdrojov investuje samospráva 2,5 milióna eur.

Súčasťou plavárne bude aj takýto moderný bufet. (Zdroj: FB Stará Ľubovňa) 

Plaváreň nechala samospráva zrekonštruovať po viac ako tridsiatich rokoch, rozsiahla obnova sa týka interiéru aj exteriéru. Stavenisko je v rukách zhotoviteľa prác od konca septembra 2021. Práce zahŕňajú rekonštrukciu obvodových plášťov, úplnú výmenu technológie aj prebudovanie časti priestorov suterénu na wellness.

Rekonštrukciou prešli bazény a pribudol detský exteriérový bazén. Ten už bol podľa primátora skúšobne napustený, no v súčasnosti zatiaľ ostáva bez vody. „Plavecký bazén sa už nebude vypúšťať. Budú sa v ňom realizovať všetky skúšky bazénovej technológie. Rovnako bude napustený detský vnútorný bazén, na ktorom sa však ešte pracuje,“ opísal Tomko.

Mestská krytá plaváreň bola do prevádzky uvedená v roku 1988. Nachádza sa v nej plavecký bazén s dĺžkou 25 metrov a detský bazén s dĺžkou sedem metrov. O havarijnom stave viacerých častí plavárne sa hovorilo už niekoľko rokov, podľa mesta bola preto rekonštrukcia pre jej ďalšie prevádzkovanie nevyhnutná.

(14:35, red.)
Diskusia
Pridať komentár