Nočné popíjanie kamarátov sa skončilo tragédiou

2131x
17. Marec 2022
Nočné popíjanie kamarátov sa skončilo tragédiou
 
Tragicky sa skončilo popíjanie partie kamarátov, ktorí trávili sobotnú noc spoločne v jednom zo spišskonovoveských bytov.
 
Pravdepodobne hladina alkoholu v dychu bola príčinou výmeny názorov, ktorá sa medzi osobami strhla. Po hádke jeden z prítomných, 29-ročný Vladimír fyzicky napadol 51-ročného muža, po čom muž ostal s viditeľnými zraneniami na tvári bezvládne ležať na zemi.
 
Vladimír však v úderoch do oblasti tváre pokračoval ďalej
 
Niekoľkokrát muža zdvihol a opätovne hodil na posteľ, až nakoniec ho nechal bez poskytnutia pomoci či kontaktovania záchrannej služby ležať bezvládne na posteli a odišiel.
 
Krátko po polnoci však 51-ročný muž skonal. Políciu o udalosti informovala posádka rýchlej záchrannej služby. Policajti krátko na to obmedzili na osobnej slobode 3 osoby, 2 mužov a 1 ženu, ktorých zároveň podrobili dychovej skúške. U všetkých osôb bola dychová skúška s pozitívnym výsledkom (1,81 promile, 2,98 promile a 2,56 promile).
 
 
Po vykonaní potrebných procesných úkonov boli všetky osoby zo zadržania prepustené. Obhliadajúci lekár na mieste nevylúčil cudzie zavinenie a bolo nariadené vykonanie pitvy.
 
Zomrel na následky zranení 
 
Jej výsledky potvrdili, že nebohý, 51-ročný muž, zomrel na následky zranení, ktoré utrpel pri fyzickom útoku. Po zhromaždení a vyhodnotení všetkých dôkazových materiálov získaná dôkazná situácia umožnila vyšetrovateľovi odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Spišskej Novej Vsi obviniť 29-ročného Vladimíra z trestného činu zabitia.
 
Spišskonovoveský policajný vyšetrovateľ zároveň spracoval podnet na vzatie obvineného do väzby. Za spáchaný skutok mu v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na sedem až 10 rokov.
(10:04, KRPZKE)
Diskusia
Pridať komentár