Ďalšie autobusové posily na trase Ubľa - Košice. Prešovská župa reaguje na aktuálnu situáciu

1095x
04. Marec 2022
Posilové spoje vedia ešte navýšiť
Cestovné poriadky pre pravidelných cestujúcich nie sú obmedzené (Foto: FB/ Prešovský samosprávny kraj) 
 
Prešovský samosprávny kraj zaviedol 4. marca ďalšie posilové autobusové spojenia z Uble do Košíc. A to s odchodom o 10.45 hod. a 14.45 hod. Takáto taktová doprava bude na zmienenej trase vedená aj nasledujúce dni.
 
Kraj zavedením ďalších posilových spojov Ubľa – Košice o 10.45 a 14.45 hod. reaguje na vlnu prichádzajúcich utečencov na ukrajinsko-slovenskej hranici a na potrebu ich ďalšieho premiestňovania.
 
Aktuálne zavedené posilové spoje v autobusovej prímestskej doprave na zmienenej trase sú súčasťou služieb zmluvného dopravcu PSK SAD Humenné. Vedené budú aj nasledujúce dni, minimálne do utorka 8. marca, kedy majú znovu zasadať krízové orgány štátu.
 
Sú to spoje nad rámec cestovných poriadkov. Cestovné poriadky pre pravidelných cestujúcich nie sú obmedzené. V prípade zvýšeného počtu migrantov z Ukrajiny vie kraj tieto posilové spoje ešte navýšiť.
 
Od soboty 26. februára do odvolania majú ukrajinskí občania smerujúci na územie Slovenska prepravu v prímestskej autobusovej doprave na území PSK bezplatnú. Prešovská župa v Ubli prepravu migrantov priamo koordinuje cez styčnú osobu, aby bola vybavovaná podľa možnosti čo najrýchlejšie a bola čo najplynulejšia.
(15:28, PSK, TS)
 
Diskusia
Pridať komentár