HBC Knights Cactus Bardejov proti favoritovi bez bodu

4x
14. September 2015

Domáci HBC Knights Cactus Bardejov proti favoritovi bez bodu

Vlaňajší majster 3B PHbL HBC Paluto Luky Sport potvrdilo rolu favorita proti domácim „rytierom“. Domáci vykročili do zápasu nesprávnou nohou a po piatich minútach prehrávali 2:0. Uspokojenie s rýchlym štartom priniesla pohodu na hokejky hráčom Paluta, ktorá sa neskôr pretavila v laxnosť, čo bola voda na mlyn domácim, ktorí vyrovnali na 2:2 a v druhej tretine sa mohla začať naháňačka. HBC Knights Cactus Bardejov ešte dvakrát vyrovnal na 3:3 a 4:4, ale v tretej tretine bol nútený kvôli zraneniu vykonať zmeny v zostave a chémia domácich „rytierov“ vyprchala.

Na rad prišla gólová  vlna hráčov Paluta, z ktorých väčšina hrá za extraligové mužstvo HBK Lion Svidník. Posledné slovo patrilo našim „rytierom“, ktorí gólom skorigovali nepriaznivý stav na 8:5. Aj keď sa zápas lámal až v poslednej tretine a domácich ťahali najmä dvojgóloví P. Rusnák s M. Makarom, kvalita súpera s už spomínanými extraligovými skúsenosťami bola na vysokej úrovni a domáci sa ešte majú čo učiť.

Každopádne domáci rytieri ako nováčik súťaže s vekovým priemerom hráčov 21,5 roka podali sympatický výkon.

Bardejovčania nastúpili v tejto zostave: Zajac - Pavúk, Kšonžek, Baláž, Niščák, Hažlinský - Rusnák, Spišák, Dolhý - Makara, Bačo, Lukaček - Sloboda, Ondeček, Červený

HBC Paluto Luky Sport - HBC Knights Cactus Bardejov 8:5 (2:1, 3:3, 3:1)

Góly: Štefan 2, Smrek 2, Raschman, Sála, Mitra, Ridila - Rusnák 2, Makara 2, Lukaček

Brankári: Krasl - Zajac

Vylúčenia: 5:3

Využitá pr.hra: 1:1

Rozhodcovia: Vrábel, Bačovský