Divadlá Prešovského kraja opäť otvorili svoje brány

962x
14. Január 2022
V režime OP
Kapacita v hľadisku je na aktuálne predstavenia 50 percent sály 
 
Herci župných divadiel už môžu znova hrať pred divákmi. Podľa informácii z Prešovského samosprávneho kraja majú do konca januára pripravených niekoľko predstavení.
 
Divadlá v zriaďovateľskej pôsobnosti Prešovského samosprávneho kraja sú znova otvorené. Už dnes môžu diváci vidieť hercov na javisku Divadla Jonáša Záborského (DJZ) v Prešove v hre Nebezpečné známosti a na doskách Divadla Alexandra Duchnoviča (DAD) v Prešove zas v inscenácii Faraóni.
 
Kraj informuje, že v repertoári má DAD prichystané do konca januára ešte ďalšie štyri predstavenia – Ani mak (19.1.), Detektor lži (21.1.), Na revíziu (26.1.) a Ostali hlupákmi (28.1.). Aj DJZ plánuje do konca januára odohrať rovnaký počet predstavení – Kráľova reč (17.1. a 19.1.), Nebezpečné známosti (18.1.) a Zbabranú hru (21.1.).
 
Navštíviť môžete aj múzeá či hvezdárne  
 
Na základe platnej vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR sa môžu divadelné predstavenia konať len v režime OP, teda očkovaní – prekonaní. Kapacita v hľadisku je na aktuálne predstavenia 50 percent sály.
 
Otvorené pre verejnosť sú aj krajské múzeá a galérie pre individuálne prehliadky a tiež knižnice a hvezdárne. V organizáciách rovnako platí režim OP s obmedzením jednej osoby na 15 metrov štvorcových. Čitatelia môžu naďalej využívať na vrátenie kníh biblioboxy a pre rýchlejšie vybavenie službu „Objednaj a vyzdvihni“.
(13:24, PSK)
 
Diskusia
Pridať komentár