Futbalové divadlo, sedem gólov, Bardejov víťazne

4x
16. August 2015

Gólová prestrelka, tri body ostali doma

Bardejov po výbuchu v Slovenskom pohári si meno napravil v lige

V sobotu (15.8.2015) privítali druholigoví futbalisti Partizána Bardejov celok Lokomotívy Košice. Počas týždňa utŕžil Bardejov prehru v Slovenskom pohári, keď podľahol piatoligovému Predmieru.  V treťom kole sa očakával kvalitnejší zápas.

Napokon duel priniesol všetky, čo si môžu fanúšikovia priať. Sedem gólov, nepremenená penalta, červená karta, víťazstvo Bardejova.

Prvý gól padol už po niekoľkých sekundách. Hneď z prvej akcie sa Bardejov ujal vedenia, Gagnon sa pekne uvoľnil, počkal si na prihrávku od Grucu a spoza šestnástky prekonal brankára Košíc – 1:0.

V siedmej minúte mohol skórovať Palša, avšak jeho strela tesne minula ľavú žrď. O desať minút sa už diváci radovali druhý raz. Po ľavej strane krásne prešiel Gruca, obhodil si hráča a nechytateľnou strelou prekonal Giertla – 2:0.

Prebiehala tridsiata piata minúta duelu, Gruca v šestnástke našiel Milunoviča, ten prihrával Grohoľovi a jeho strela do odkrytej brány nabrala správny smer – 3:0.

V závere polčasu sa o slovo prihlásila aj Lokomotíva a po chybe Palšu v strede poľa znižoval Micovčák – 3:1.

Štyri góly v prvom polčase a dvojgólové vedenie Bardejova naznačovalo, žeby tri body mohli ostať doma.  Aj v druhom dejstve sa hralo zo strany na stranu, futbalové akcie sa divákom museli páčiť. V 55. minúte hostia, podporovaní skupinkou fanúšikov, znížili, keď Čikoša nožničkami prekonal Vilkovský – 3:2.

Bardejovčania odpovedali hneď po rozohrávke, Milunovič našiel Gagnona, ten krásne našiel Grogoľa, ktorý pridal štvrtý gól – 4:2.

V 76. minúte rozhodca po druhej žltej karte prísne vylúčil kapitána Palšu a nariadil pokutový gól. Vilkovský však penaltu nepremenil, keď ju zlikvidoval Čikoš. V nervóznom závere dokázali Košičania ešte znížiť, keď lopta vypadla z rúk brankárovi – 4:3. Bardejovčania si však už víťazstvo nenechali zobrať a získali dôležité tri body.

Tlačová konferencia po zápase

Partizán Bardejov – FC Lokomotíva Košice 4:3 (3:1)

Góly: 1. L. G. Gagnon, 18. S. Gruca, 34. a 59. M. Grohoľ - 42. E. Micovčák, 55. M. Vilkovský, 90. R. Urban

Bardejovčania nastúpili v tejto zostave: Čikoš-Pavličko, Palša, Grohoľ, Gruca (70. Jacko), Gagnon, Staš, Sipľak (46. Kačmár), Macej, Andraščík (60. Berecký), Kuhajdík, Milunović

(13:00, red, foto: P. Cingeľ)