Začali platiť nové pravidlá nosenia rúšok a respirátorov

2290x
25. November 2021
Už aj žiaci v školách musia mať rúška
 V exteriéri vo všetkých okresoch platí povinné prekrytie dýchacích ciest. Ilustračná foto: pexels.com
 
Od štvrtka (25. 11.) sa zavádza povinnosť mať prekryté horné dýchacie cesty aspoň rúškom pre žiakov základných škôl (ZŠ), špeciálnych základných škôl a žiakov prvých štyroch ročníkov stredných škôl s osemročným vzdelávacím programom.
 
Informoval Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR na sociálnej sieti.
 
Od štvrtka tiež platí, že v interiéroch, vrátane prostriedkov verejnej dopravy a taxíkov je povinné prekrytie nosa aj úst respirátorom vo všetkých okresoch.
 
 
V exteriéri vo všetkých okresoch platí povinné prekrytie dýchacích ciest rúškom, respirátorom, šálom alebo šatkou, ak ste od cudzích osôb menej ako dva metre. Prekryté horné dýchacie cesty treba mať aj na všetkých hromadných podujatiach, a to v interiéri aj exteriéri.
 
Striktnejší režim prekrytia horných dýchacích ciest či už v nižších ročníkoch škôl alebo pri všeobecných pravidlách v interiéri a exteriéri je súčasťou balíka sprísnených opatrení, pričom tento balík má potenciál spomaliť komunitné šírenie COVID-19 v rozličných sférach každodenného života. Epidemiologická situácia je v súčasnosti alarmujúca a tento stav komplikuje aj výskyt iných respiračných ochorení vírusového a bakteriálneho charakteru,“ dodal ÚVZ.
 
Z prekrytia horných dýchacích ciest platia aj výnimky, ktorú sú podrobne uvedené vo vyhláške.
(8:29, red)
Diskusia
Pridať komentár