Raslavice lídrom, nestratili ešte ani bod

6x
12. August 2015

Po troch kolách lídrom súťaže

Štvrtá futbalová liga, skupina Sever, má za sebou už tri kolá. Úvodné stretnutia vyšli najlepšie Raslaviciam, ktoré nestratili ani bod a vedú tabuľku, spolu so Zámutovom.

V prvom kole porazili Raslavičania Dlhé Klčovo na jeho pôde jasne 4:0, v druhom doma Medzilaborce deklasovali poltucnom gólov 6:0 a v treťom vyhrali v Kendiciach 4:2. Skóre 14:2 nasvedčuje, že zástupcovia okresu Bardejov môžu v štvrtej lige okupovať popredné miesta.

Dlhé Klčovo v prvom kole hostilo Raslavice a inkasovalo štyri góly. Brankár Kračinovský podržal celok a neinkasoval. Skóre stretnutia i prvý gól v lige strelil v 23. minúte Lazur, v 56. minúte pridal druhý presný zásah Žolták a o desať minút pridal tretí gól. Štvrtý raz presne namieril Ferko, prebiehala 77. minúta. Úvodný duel teda Raslaviciam vyšiel na výbornú.

V druhom zápase sa Raslavičania rozstrieľali ešte viac a súpera zaťažili poltucnom gólov. Medzilaborce si neškrtli. Po štvrťhodine otvoril skóre Tomáško, o sedem minút zvyšoval Ferko. V 38. minúte presne namieril Guman a hneď na to už na 4:0 zvyšoval Lazur. V druhom dejstve dva góly pridal Cvoreň a upravil na konečných 6:0.

Cez víkend vycestovali Raslavice do Kendíc a získali ďalšie tri bodíky. V 10. a v 33. minúte brankára domácich prekonal Ferko, no Kendice znížili. Po hodine hry si dal domáci Baran vlastný gól a poslal hostí opäť do dvojgólového vedenia. V 67. minúte Kozák zvyšoval už na 4:1, desať minút pred záverom zo štandardky domáci už len znižovali. Aj v treťom zápase dokázali Raslavice streliť minimálne štyri góly.

V nedeľu 16.8. Raslavice vycestujú opäť von, predstavia sa v Zámutove, ktorý takisto prvé tri stretnutia zvládol bez straty bodu. Pôjde o stretnutie kola.

(15:00, red)