Tatran nadviazal na víťazstvo proti Bukurešti, v Košiciach padla gólová 40-tka

967x
04. Marec 2021
Úspešný týždeň hádzanárov
Miestny tím zdolali 41:16

Aj druhý zápas v priebehu dvoch dní zvládli hádzanári Tatrana Prešov víťazne. Na úspech proti Bukurešti v Európskej lige včera nadviazali v Košiciach, kde v dohrávke 13. kola Niké handball extraligy zdolali miestny tím Crows 41:16 (19:9). Zelenobieli suverénne vedú tabuľku, keď z 15-tich odohraných zápasov majú na konte plný počet 30 bodov. Pred druhou Považskou Bystricou majú osembodový náskok.

Zápas mal jednoznačný priebeh. Tatran mal od duel začiatku pod kontrolou. Už v úvodných minútach si vypracoval mierny náskok, ktorý postupne zvyšoval. V prvom polčase ho natiahol až na 12 gólov, na polčasovú prestávku ale napokon odchádzal s desaťgólovým náskokom.

Zelenobieli pokračovali v budovaní náskoku aj v druhom dejstve a napokon sa tešili z 25-gólového víťazstva. Siedmimi gólmi sa na ňom ako najlepší strelec zápasu podieľal Pavel Hernandez. Gólovo mu so šiestimi gólmi sekundovali krídelníci Santos, Fech, ale aj spojky Rečičár a Grzentič.

Zverenci Slavka Golužu sa najbližšie predstavia v sobotu 6. marca na domácej palubovke, keď v Tatran handball aréne privítajú od 18. hodiny znova v Niké handball extralige tím HKM Šaľa. Nasledovať bude reprezentačná prestávka, po ktorej sa zelenobieli predstavia vo štvrtok 18. marca, keď opäť doma privítajú v zápase SEHA Gazprom ligy chorvátsky tím PPD Záhreb.

NHE – 13.kolo (dohrávka): Košice Crows - Tatran Prešov 16:41 (9:19)

Zostava a góly Tatrana: Čupryna, Colodeti – Rábek 1, Santos 6, Pacecho 2, Fech 6, Linhares 4, Rečičár 6, Michalka, Grzentič 6, Hernandez 7, Carapkin 3.

Najviac gólov súpera: K. Radčenko 5, Pecha 5/2, Majirský a Luby po 2, 7-metrové hody: 4/2 – 2/1, vylúčenia: 4:1

Priebeh: 0:1, 1:4, 2:6, 3:10, 5:12, 5:16, 6:18, 8:19, 9:21, 11:24, 12:25, 12:32, 15:34, 16:37.

Prešovčania nastúpili na duel ani nie 24 hodín po svojom víťazstve v rozlúčkovom stretnutí s Európskou ligou nad Dinamom Bukurešť. Napriek tomu sa od úvodu s chuťou pustili do svojho súpera.

Po štvrťhodine hry si vypracovali sedemgólový náskok (10:3) a v 27. minúte už viedli dokonca o 12 gólov (18:6). Domácim sa ale podarilo do polčasovej prestávky znížiť rozdiel na desať presných zásahov.

Gólostroj hostí však pokračoval aj po zmene strán. Od stavu 25:12 v 37. minúte vyhrali zelenobieli ďalšiu desaťminútovku 7:0 (32:12) a ušli súperovi na priepastný rozdiel.

Gólovo sa presadzovali krídla aj spojky a gólový rozdiel narastal až do konca stretnutia. Grzentič v poslednej minúte zaokrúhlil gólovú nádielku 40-tym gólom a definitívnu podobu výsledku dal v úplnom závere Linhares, ktorý natiahol gólový rozdiel v derby na 25 gólov.
(8:51, tatranpresov.sk)