VIDEO | Hádzanári Tatrana Prešov prehrali na palubovke favorizovaného Eurofarmu Pelister

489x
01. Marec 2021
12-gólová prehra
Pozrite si zostrih najlepších momentov

Hádzanári Tatrana Prešov neuspeli ani vo svojom treťom skupinovom vystúpení v 10. ročníku SEHA Gazprom ligy. Na palubovke favorizovaného Eurofarmu Pelister prehrali 16:28 (7:11).

Zlenobieli v Bitole nastúpili opäť iba s jedenástimi hráčmi, z toho boli dvaja brankári. Napriek tomu začali dobre a na začiatku druhej časti prvého polčasu ešte viedli o dva góly (5:3). Pod vývoj skóre v úvodnom dejstve sa ale potom podpísal nevydarený úsek medzi 17. a 28. minútou (0:6), ktorý znamenal štvorgólový polčasový náskok domácich.

V druhom polčase Tatran fyzicky odišiel v útoku aj obrane a výsledkom je 12-gólová prehra, po ktorej ostáva náš tím v tabuľke A-skupiny SEHA ligy na poslednom 4. mieste bez bodového zisku. Najlepším strelcom Tatrana v zápase bol autor šiestich gólov Oliver Rábek.

Tatran sa najbližšie predstaví už v utorok 2. marca o 20:45 hod. v domácom, rozlúčkovom zápase úvodného ročníka Európskej ligy proti rumunskému Dinamu Bukurešť. Odvetnú časť skupinovej fázy SEHA ligy začnú zverenci trénera Slavka Golužu vo štvrtok 18. marca, kedy na domácej palubovke Tatran handball arény privítajú PPD Záhreb.

SEHA – 3.kolo: Eurofarm Pelister - Tatran Prešov 28:16 (11:7)

Zostava a góly Tatrana: Colodeti, Čupryna – Rábek 6, Santos, Pacheco 5, Fech, Rečičár 3, Linhares 1, Grzentič, Hernandez, Carapkin 1.

Najviac gólov súpera: Gradžan 7, Perič 6/2, Maraš 3, 7-metrové hody: 2/2 – 1/0, vylúčenia: 1:3.

Priebeh: 0:1, 2:1, 2:4, 3:5, 9:5, 11:6, 11:8, 15:9, 15:11, 19:12, 22:12, 24:13, 26:14. 28:15.

Skóre duelu otvoril Rábek, to ale bolo zo strany Tatran na ďalších takmer desať minút gólovo všetko. Dve vyložené strelecké šance hostí v útoku, vrátane sedmičky nevyužil Hernandez, prišli aj technické chyby, ale keďže viacerých útočných nepodarkov sa dopúšťal aj súper, ktorého navyše v bráne dokázal viackrát vychytať Colodeti, svietilo na ukazovateli skóre po úvodnej desaťminútovke chudobné skóre 2:2. Kým v útoku to zelenobielym nevychádzalo podľa predstáv, v obrane stáli na pevných nohách. Aj vďaka tomu v polovici prvého polčasu zvýšil Rečičár (iba) na 4:2.

Strelecké zaseknutie zelenobielych

O svoj dvojgólový náskok však Tatran o ďalšie dve minúty prišiel a to dokonca pri vlastnej presilovke (5:5). Zelenobieli sa navyše úplne strelecky zasekli, čo domáci využili na ďalšie štyri góly a časový úsek medzi 17. a 28. minútou tak prehrali 0:6 (9:5). Štvorgólový náskok si tímy odniesli aj na polčasovú prestávku. Aj gólový účet druhého dejstva načal Rábek, odpoveďou ale boli tri góly v sieti Colodetiho (8:14).

Jeho zákroky napriek tomu držali Tatran, na druhej strane však hviezdil Hendawy, ktorý si udržiaval 50-percentnú úspešnosť zákrokov a aj vďaka nim náskok domáceho tímu postupne narastal. V 45. minúte bol už sedemgólový (19:12). Hosťom pomaly odchádzali sily a prejavovalo sa to aj na skóre.

Na začiatku 50. minúty bol náskok domácich prvýkrát už dvojciferný (22:12). Napokon Tatran odišiel zo Severného Macedónska s 12-gólovou prehrou, ktorú podčiarkol gólom do prázdnej brány pri presilovke domáci brankár Hendawy.
(13:31, tatrapresov.sk)