Pôsobenie Jiheda Jaballaha v Tatrane ukončilo zranenie

613x
24. Február 2021
Skončenie po vzájomnej dohode 
J. Jaballah ukončil pôsobenie v Prešove 
 
Tuniský pivot Jihed Jaballah končí svoje pôsobenie v tíme hádzanárov Tatrana Prešov. Klub sa so skúseným 31-ročným hráčom dohodol na predčasnom ukončení zmluvy. Dôvodom sú jeho zdravotné problémy.
 
Prvý hráč z afrického kontinentu, ktorého mnohonásobný slovenský majster získal do svojich radov, podpísal zmluvu s Tatranom vo februári minulého roka s platnosťou od novej sezóny. Po roku od jej podpisu sa obe strany dohodli na predčasnom ukončení kontraktu s platnosťou od stredy 24. februára.
 
„Žiaľ, u „Džejdžeja“ sa vyskytli zdravotné problémy s chrbtom, resp. platničkami, ktoré v poslednom čase sú dosť vážne a po vzájomnej debate sme dospeli k spoločnému názoru, že sa bude najlepšie dohodnúť na ukončení zmluvy. „JJ“ odchádza domov do Tuniska, kde sa bude musieť dať v prvom rade dokopy a rehabilitovať, pretože tie problémy sú veľmi vážne. Momentálne si potrebuje oddýchnuť od hádzanej a veľkej námahy,“ zdôvodnil ukončenie kontraktu generálny manažér klubu Miroslav Benický.
 
V klube iba pol sezóny 
 
Zároveň tuniskému reprezentantovi za účinkovanie v klube poďakoval. „Aj keď jeho účinkovanie u nás trvalo iba pol sezóny. V zápasoch, ktoré odohral, hlavne tých európskych, ukázal to, čo sme od neho očakávali a sľubovali si. Svoje skúsenosti a kvality v útoku určite potvrdil a za to mu patrí nesporná vďaka. Samozrejme aj za to, že reprezentoval Tatran na majstrovstvách sveta vo farbách Tuniska. Myslím si, že svojou prítomnosťou a výkonmi spestril káder. JJ patrí medzi hráčov s pozitívnymi ľudskými vlastnosťami a bol prínosom pre mužstvo nielen hádzanársky, ale aj ľudsky. My mu zato ďakujeme a prajeme veľa úspechov nielen v jeho hádzanárskej kariére, ale najmä v živote,“ dodal Benický.
 
Po kapitánovi Oliverovi Rábekovi druhý najstarší člen prešovského kádra nastúpil v tejto sezóne na sedem zápasov Európskej ligy. Zaznamenal v nich 27 gólov, čo predstavuje priemer takmer štyri góly na zápas. Na posledný duel súťaže do Bukurešti už práve pre zranenie neodcestoval. V jedenástich zápasoch domácej extraligovej súťaže pridal 36 gólov a v dvoch zápasoch SEHA Gazprom ligy zaznamenal ďalších päť presných zásahov.
 
Súčasť histórie Tatrana 
 
„Bolo pre mňa cťou obliekať si zelenobiely dres Tatrana a bojovať za toto mužstvo. Mám radosť z toho, že som v Prešove spoznal veľa milých ľudí, spoluhráčov a ľudí z klubu. Som rád, že aj keď som tu bol relatívne krátko, tak som sa stal súčasťou histórie Tatrana tým, že sa nám podarilo vrátiť Slovenský pohár do Prešova. Chcel som s mužstvom dokončiť sezónu, vyhrať majstrovský titul a získať ďalší pohár. Žiaľ, môj zdravotný stav nie je ideálny,“ uviedol skúsený pivot.
 
Za ústretovosť sa poďakoval prezidentovi klubu Miloslavovi Chmeliarovi a generálnemu manažérovi Miroslavovi Benickému. „Som rád, že som mohol byť v mužstve pod vedením trénera Golužu, ktorému ďakujem za všetko. Dúfam, že aj ľudia v Prešove boli spokojní s mojimi výkonmi. Snažil som sa do toho dávať maximum. Som smutný, že odchádzam predčasne, ale aj taký je športový život a priniesla to aktuálna situácia. Spoluhráčom, aj celému klubu, prajem veľa šťastia v ďalších zápasoch do konca sezóny,“ rozlúčil sa tuniský hráč.
(13:19, IK, tatranpresov.sk, foto: V. Zamborský)
Diskusia
Pridať komentár