Muži porazili Sereď, ženy a juniorky vyhrali na Slovane

7x
17. Máj 2015

Bardejovčania vyhrávali 1:0 i 2:1, súper vždy vyrovnal. Rozhodol až tretí gól

Partizán Bardejov (v červenom) sa potrápil, no tri body ostali doma

V sobotu odohrali prvoligové futbalistky dva zápasy v Bratislave a v oboch súbojoch (ženy a juniorky) dokázali poraziť miestny klub Slovan. Druholigoví futbalisti privítali na domácom trávniku celok Serede a po tesnej výhre sa radovali z troch bodov.

Ženy a juniorky Partizána Bardejov pred týždňom odohrali dva zápasy doma, najprv remizovali so Selcami 0:0 a následne rozstrieľali Humenné 13:0. Tieto výsledky platili aj pre ženy a aj pre juniorky. Po bezgólovej remíze sa Bardejovu vzdialil sen o bronzovej medaile, čo by pre nováčika súťaže bolo skvelé umiestnenie.  Do Bratislavy ženy vycestovali v oklieštenej zostave a pre školské povinnosti chýbalo ešte šesť hráčok. V bráne sa predstavila mladá Mochnacká, v strede Sobeková, Mišeková, či mladé hráčky Vataščáková a Iľková.  Na lavičke sa predstavila aj Harčarufková a Gutteková.

Bardejovčanky sa ujali vedenia v 23. minúte po góle Bochinovej. V ďalšom priebehu mali viac z hry domáce hráčky, no Partizánky pozorne bránili. S pribúdajúcimi minútami rástol tlak Slovana, avšak Bardejovčanky oduševneným výkonom nedovolili inkasovať a po záverečnom hvizde sa mohli radovať z prekvapujúceho víťazstva. Slovan tak prehral doma prvý zápas v súťaži.

ŠK Slovan Bratislava – Partizán Bardejov 0:1 (0:1)

Bardejovčanky nastúpili v tejto zostave: Mochnacká – Semhricová, Rosoľanková, Sobeková, Mazurová, Polláková, Mišeková (64. Harčarufková), Bochinová, Roháčová, Vataščáková, Iľková

10  ŠK Štich Humenné 14 0 0 14 3 : 163 0 -24

Juniorky Partizána Bardejov nastúpili v silnejšej zostave, v ktorej sa objavili aj dievčatá, ktoré hrajú za ženy. Tento zápas bol dôležitý z pohľadu bojov o titul, veď v prípade víťazstva Bardejova by sa dievčatá udržali v hre o titul. Aj v tomto zápase sa po góle Mikolajovej ujali hostky vedenia, no na rozdiel od žien diktovali tempo hry. V druhom polčase si vypracovali množstvo šancí pridať ďalší gól, avšak nepodarilo sa im to. Napokon aj juniorky vyhrali, takisto 1:0 a v tabuľke sa dostali na prvé miesto. Slovan má však zápas k dobru.

Bardejovčanky nastúpili v tejto zostave: Chládeková – Čerkalová, Kubová, Jančuvová, Šurnovská, Cingeľová, Mikolajová, Koščová, Valancová, Tejová, Galarovičová

10  FK Dúbravka Bratislava  (odstúpené) 0 0 0 0 0 : 0 0 0

Muži v poslednom čase nepredvádzajú optimálne výkony, proti Seredi chceli bodovať naplno a tým pádom by sa aj v tabuľke dostali pred svojho súpera. Do vedenia sa dostal Partizán už v tretej minúte, keď po priamom kope si na loptu najvyššie vyskočil Palša a poslal domácich do vedenia. O tri minúty už bolo vyrovnané, po brejku sa presadil Pecho. Začínalo sa od znova. V 38. minúte sa v šestnástke najlepšie zorientoval Zápotoka a druhýkrát poslal domáci tím do vedenia. Hostia odpovedali po zmene strán. Morong osem minút po hvizde rozhodcu vyrovnal, Seredi vyšiel ďalší protiútok. Bardejovčania sa nevzdávali a strelili aj tretí gól. V 81. minúte sa po skrumáži druhýkrát presadil Zápotoka. V posledných minútach už Bardejov ustrážil víťazstvo.

Partizán Bardejov – ŠKF Sereď 3:2 (2:1)

Góly: 3. Palša, 38. a 81. Zápotoka – 6. Pecho, 54. Morong

Bardejovčania nastúpili v tejto zostave:  Pavličko – Jacko, Palša, Grohoľ, Kica, Gagnon (90. Stachura), Staš, J. Zápotoka (87. Revák), Andraščík, Milunovič, Nemergut (76. Pyda)