Zomrel Andrej Havrilla, bardejovský lekár a poslanec

14977x
08. Január 2021
Svoj život zasvätil pomoci ľuďom
 
Bardejov sa lúči s dlhoročným komunálnym poslancom a primárom Rádiologického oddelenia Nemocnice sv. Jakuba MUDr. Andrejom Havrillom, ktorý podľahol ťažkej chorobe.
 
Andrej Havrilla zomrel 7. januára o polnoci vo veku nedožitých 63 rokov. Svoj život, takmer 50 rokov, zasvätil službe v bardejovskej nemocnici, kde pomáhal ľuďom trpiacim chorobami.
 
Andrej Havrilla začal pracovať v bardejovskej nemocnici v roku 1982, ako lekár rádiológ. Od roku 1995 zase ako primár oddelenia, ale aj ako okresný štátny lekár. Od roku 1996 pôsobil aj ako krajský štátny lekár.
 
Dlhoročný poslanec 
 
Roky bol poslancom MsZ v Bardejove, ale aj poslancom VÚC Prešovského kraja. Predsedal SRLK v Bardejove, bol viceprezidentom RLK v Prešove a člen prezídia RLK v Prešove, či podpredseda Disciplinárnej komisie SLK v Bratislave.
 
Zaslúžil sa o rozvoj a modernizáciu bardejovskej rádiodiagnostiky, bol neodmysliteľnou súčasťou organizovania odborných podujatí regionálneho i medzinárodného významu.
 
 Andrej Havrilla počas rozhovoru pre náš portál pred necelým rokom
 
V roku 2016 získal Cenu primátora mesta za zásluhy a rozvoj Bardejova.
 
Vykonával najnáročnejšie vyšetrenia 
 
„Nebohý svojou poctivou a svedomitou prácou, s odbornou erudíciou i s darom od Boha vykonávať aj tie najnáročnejšie rádiologické vyšetrenia, korektným vzťahom k svojmu okoliu, k svojím priateľom, k svojej rodine, ale aj rodnému mestu a kraju, plným priehrštím vyplatil daň zo života, nič mu neostal dlžný, aj keď veľmi strašne chcel urobiť ešte viacej. Dnes už k jeho pozemskému životu sa nedá nič pridať, nedá sa nič na ňom zmeniť. Jeho dielo je dokončené. Jeho dielo je dokonané,“ napísal o ňom na sociálnej sieti jeho kolega Ján Nagajda.
 
 V roku 2016 Andrej Havrilla v našej reportáži vravel o novom pracovisku magnetickej rezonancie
 
V roku 2017 sme vám v našich novinách priniesli exkluzívny profil Andreja Havrillu, ktorý si môžete prečítať NA NAŠOM WEBE.
 
Česť jeho pamiatke!
(12:22, r)
Diskusia
Pridať komentár