V Bardejove sa uskutočnila Medzinárodná veľká cena o pohár primátora

41x
25. Apríl 2015

Medzinárodná veľká cena, prišlo sedem štátov

Na štyroch tatami bojovali aj najmladší džudisti

Cez víkend sa v Bardejove uskutočnila Medzinárodná veľká cena o pohár primátora mesta v džude. Do športovej haly zavítalo sedem štátov, okrem Slovenska prišli džudisti z Francúzska, Maďarska, Kosova, Poľska, Česka a z Ukrajiny. Do Bardejova napokon zavítalo 602 džudistov, čo je ešte viac ako pred rokom.  Súťažilo sa v dvoch dňoch, v sobotu a v nedeľu. Prvý deň patril nižším kategóriám, v nedeľu bojovali dorastenci. Darilo sa aj domácim pretekárom z klubu Judo Club Bardejov, získali dve zlaté, štyri strieborné a desať bronzových medailí. Pohár primátora získalo družstvo z Bytova, Bardejovčania sa umiestnili v strede.

Výsledky domácich džudistov:

Prvé miesto: Oliver Vozarský (24 kg), Jana Štafuríková (63)

Druhé miesto:  Daniel Mlynarič (60), Beatrice Randárová (27), Ela Lozáková (38), Miroslav Vanek (50), Jakub Kataník (22)

Tretie miesto:  Hanah Hankovská (30), Božidara Macečková (30), Kevin Vanta (27), Lea Lozáková (27), Patrick Jackanin (42 kg), Patrick Jackanin (45), Michal Varešinský (+65), Tobias Maťaš (24), Tamara Hudáková (20), Ema Tančímová (38)

(14:10, red, foto: JCB)