04. Apríl 2015

Partizánky porazili nebezpečnú Žilinu!

BJ - Žilina ahojbardejov.sk (3).JPG

Bardejovčanky v bielom

Dnes (v sobotu, 4.4.2015) sa popoludní na umelej tráve futbalového štadióna stretli Partizánky Bardejov so Žilinou. V prvom vzájomnom zápase vyhral nováčik súťaže z Horného Šariša a tak hostky mali domácim čo vracať.

Od úvodu bol aktívnejšia Žilina, ktorá hlavne v úvodných minútach držala loptu na svojich kopačkách. S pribúdajúcimi minútami sa hra začala vyrovnávať, no hralo sa prevažne v strede ihriska. V 22. minúte sa do lopty z veľkej vzdialenosti oprela domáca Mikolajová a krásna tvrdá strela skončila v bráne – 1:0. V ďalšom priebehu prvého polčasu si domáce pozornou obranou udržali polčasové vedenie.

V druhom dejstve hostky rýchlo vyrovnali, keď takisto krásnou strelou sa prezentovala Bačová a z veľkej vzdialenosti nedala domácej Kuľkovej najmenšiu šancu – 1:1.

Domáce tento gól nerozhodil a naďalej sa venovali obrane. V 72. minúte zo štandardnej situácie strelila Mikolajová druhý a ako sa ukázalo, víťazný gól – 2:1. V ďalších minútach sa hralo prevažne v strede ihriska. Domáce v závere vyprodukovali niekoľko nepresností v obrane, no hostky chyby nevyužili a nevyrovnali. Bardejovčanky tak potvrdili miernu výhodu favoritiek a vyhrali 2:1. Tri body ostali doma. Bardejov je v tabuľke tretí, Žilina je šiesta.

Domáci tréner Jozef Matej videl zápas takto: „Dnes sme nastúpili bez reprezentantiek, bol to veľmi ťažký zápas, súper nás prevýšil. Dostávali sme sa aj do problémov.  Krásne góly dala Mikolajová, no nemala s kým hrať, krídla sa nedostávali do šancí. Vyhrali sme a to je dôležité.“

Partizán Bardejov – ŠKF VIX Žilina 2:1 (1:0)

Góly: 22. a 72. Mikolajová - 47. Bačová

Bardejovčanky nastúpili v tejto zostave: Kuľková – Vajdová (55. Sobeková), Polláková, Semhricová, Rosoľanková, Hovancová, Bochinová, Roháčová (66. Čekanová), Berežná, Mikolajová, Mazurová (75. Vagaská)

10 logo  ŠK Štich Humenné 8 0 0 8 1 : 109 0 -12

Po zápase žien na ihrisko vybehli juniorky. Úvod stretnutia patril domácim, no nedostali sa do vyloženejšej šance. Až po polhodine si domáci zakričali gól, keď hosťujúcu brankárku prekvapila Galarovičová. Krásny gól videli diváci aj v zápase junioriek, keď spoza šestnástky sa do lopty oprela Gmitterová a nechytateľnou strelou zvýšila vedenia na 2:0. Po prestávke boli opäť lepšie Bardejovčanky a pridali ďalšie dva góly, najprv zvyšovala Galarovičová a skóre uzavrela Gmitterová.

Partizán Bardejov – ŠKF VIX Žilina 4:0 (2:0)

Góly: 30. a 65. Galarovičová, 36. a 75. Gmitterová

Bardejovčanky nastúpili v tejto zostave: Chládeková – Kubová, Čerkalová, Jančuvová, Iľková, Galarovičová, Vataščáková, Koščová (49. Mišeková), Gmitterová, Cingeľová, Valancová