V Bardejove konečne vyrábajú ľadovú plochu

880x
14. September 2020
Otázniky nad hokejovou sezónou
Zimný štadión mal technické problémy 
 
Mestský zimný štadión v Bardejove si dal poriadne dlhú letnú prestávku po vynútených peripetiách. K pandémii sa prilepili aj technické problémy, ktoré nebolo ľahké zvládnuť. Korona poriadne ubrala na aktivite športovcov v krytých priestoroch.
 
Areál má v prevádzke BAPOS s.r.o. Správcom je Michal Novotný, ktorý predpokladá, že v závere týždňa by už mali na ľad naskočiť korčuliari:
 
„Problém sa čiastočne vyriešil, ale pretrváva. Bolo potrebné vymeniť dôležitú jednotku v technickom systéme. Rúrky na chladenie pod ľadom boli zasadené v roku 2006. Aj tento prietok je potrebné prečistiť. Za ostatné roky sme dali do užívania umelú ľadovú plochu v polovici augusta. Teraz je to o mesiac neskôr. Aj hokejové súťaže sú takto posunuté, takže ich príprava by mala začať okolo 18.9.“
 
Nedá sa nepripomenúť, že na väčšine krytých zimných štadiónoch na Slovensku už dlhšie majú ľadovú plochu. No predpovede o súťažiach sú skôr pesimistické.
 
Veď už len na stretnutia, od mládeže počnúc, nastupuje okolo päťdesiat ľudí. Hráči, realizačný tím, rozhodcovia, časomerači, úprava ľadu, servis.
(18:03, šč) 
Diskusia
Pridať komentár
Všetky práva vyhradené | Akékoľvek publikovanie alebo šírenie správ, fotografií a dát uverejnených na portáli ahojbardejov.sk je bez predchádzajúceho súhlasu porušením autorského zákona.