Na medzinárodných pretekoch Grand Prix Prešov 2020 excelovali poľskí reprezentanti

621x
02. September 2020
Úspešný tretí ročník

Medzinárodné cyklistické preteky v Prešove

Na medzinárodných pretekoch Grand Prix Prešov 2020 si zmerali sily špičkoví dráhoví cyklisti. Podujatie sa konalo 31. augusta a 1. septembra pod záštitou primátorky mesta  Andrey Turčanovej. Jeho dejiskom bol už tradične prešovský velodróm.

Počas 3. ročníka Grand Prix Prešov v meste privítali takmer 70 cyklistov z rôznych krajín, medzi ktorými boli zastúpení aj držitelia titulov majstrov sveta. Išlo o jediné preteky UCI klasifikácie C1 v našej krajine. Z dôvodu prísnych bezpečnostných opatrení sa žiaľ nemohli zúčastniť všetci zahraniční pretekári. Spomedzi súťažiacich športovcov sa najviac darilo cyklistom v dresoch s poľskými vlajkami.

Víťazom v kategórii Keirin sa stal Maximilian Levy z Nemecka, v kategórii Madison dominovala poľská reprezentantka Daria Pikulik, kategóriu Omnium vyhral Matias Gunnar Malmberg z Dánska, v kategóriách Scratch a Sprint zvíťazil Poliak Bartosz Rudyk.
(18:48, presov.sk)