Hádzanárska dráma, muži vyhrali o gól, dorastenky hostili Stupavu

16x
31. Marec 2015

Napínavý zápas, šťastnejší domáci hráči

Dorastenky privítali Stupavu

V sobotu patrila športová hala hádzanej. Najprv sa na palubovke predstavili mladšie hádzanárky, ktoré si sily zmerali proti dievčatám zo Stupavy. Následne si muži zahrali proti Sečovciam.

V 17. kole nastúpili hádzanárky proti Stupave a hostky úlohu favoritiek potvrdili. Úvod stretnutia vyšiel lepšie Bardejovčankám, ujali sa vedenia 4:1. No v ďalšom priebehu sa už ukázala kvalita hostiek, najprv otočili na 4:7 a do polčasu zvýšili náskok na 8:15. Domácim hráčkam robil problém hlavne útok a nepresná streľba. Aj v druhom dejstve sa opakoval scenár z druhej polovice prvého polčasu. Hostky postupne zvyšovali vedenie, vychádzali im aj rýchle protiútoky. Z dvanástich družstiev sú Bardejovčanky na desiatom mieste.

HC Bardejov – Stupava 17:32 (8:15)

Bardejovčanky nastúpili v tejto zostave: Kroková 6, Ratvajská 4, Suchalová 3, Moravcová 3, Kolárová 1 Belejčáková, Lamancová, Miklošová, Vagaská, Ševčíková

Platená reklama

Hádzanári nastúpili proti Sečovciam. Od úvodu si vybudovali mierny nárast, no stále si udržiavali len 1 – 2 gólové vedenie. Polčas vyhral Bardejov 15:11. Vstup do druhého polčasu vyšiel lepšie hosťom a domáci sa nevedeli v útoku presadiť. Sečovce vyrovnali na 15:15 a v niekoľkých minútach bol Bardejov v útoku bezzubý. Postupne sa však hráči rozstrieľali a opäť si vybudovali jedno až dvojgólové vedenie. Záver zápasu sľuboval napínavé minúty a to sa aj potvrdilo. V posledných minútach hostia otočili, no Žemlička mal pevnú ruku a zariadil Bardejovu víťazstvo.

HC Bardejov – Sečovce 24:23 (15:11)

Bardejovčania nastúpili v tejto zostave: Kniš – Marcin 8, Choma 3, Demeš 3, Žemlička 3, Geffert 3, Ratvajský 1, Maťaš 1, Židišin 1, Končár 1

(18:32, red)