Ferková, Volčko a Tokarčíková postúpili na majstrovstvá Slovenska

1724x
03. December 2019
Majstrovstvá Prešovského kraja v šachu študentov SŠ a žiakov ZŠ
Dominika Ferková (v hnedom) suverénne vyhrala
 
V dňoch 25. a 26.11 sa v Humennom konali majstrovstvá Prešovského kraja v šachu študentov SŠ a žiakov ZŠ. Z okresných majstrovstiev si právo štartovať na nich vybojovali traja najlepší v každej kategórii. Bojovalo sa o priamy postup na finálový turnaj majstrovstiev Slovenska.
 
Najprv v pondelok súťažili stredoškoláci. Suverénne si počínala naša Dominika Ferková z Gymnázia L. Stöckela, ktorá zvíťazila vo všetkých zápasoch, stala sa tak majsterkou kraja a vybojovala si zároveň postup na MSR z 1. miesta. Sofia Šofranková zo Spojenej školy Štefánikova skončila na nepostupovom 6. mieste. Na peknom 5. mieste sa umiestnila Alexandra Angelovičová z Raslavíc, ktorá však už študuje na Gymnáziu sv. Moniky v Prešove.
 
V kategórii študentov si postup vybojoval aj Richard Volčko z Gymnázia L. Stöckela, ktorý finišoval na 3. mieste. Zvíťazil bývalý bardejovčan Benjamín Kardis, študent JAR Prešov. Na nepostupovom 4. mieste skončil Adrián Angelovič z Raslavíc a na 6.mieste Kristián Kapec z Hertníka, ktorí tiež študujú v Prešove.
 
POZRITE SI FOTOGALÉRIU:
 
V utorok o postupové miesta bojovali žiaci a žiačky základných škôl. Na výbornom postupovom 3. mieste sa umiestnila Diana Tokarčíková zo ZŠ Bartolomeja Krpelca. Na solídnom 11. mieste skončila len 9 ročná Nicol Knapová zo ZŠ Wolkerova a 20. miesto obsadila Sarah Molčanová taktiež zo ZŠ Wolkerova.
 
Našim žiakom sa v najpočetnejšie obsadenej kategórii za účasti až 29 štartujúcich nepodarilo postúpiť. Najbližšie k postupu mal 12 ročný Jiří Koška zo ZŠ Wolkerova, ktorý skončil na peknom 5. mieste. Súrodenci zo ZŠ B. Krpelca Patrik a Ján Tokarčík obsadili 9. a 12. miesto.
 
Postupujúcim želáme čo najlepšie umiestnenie na majstrovstvách Slovenska.
 
Podrobné výsledky si môžete pozrieť na https://chess-results.com/fed.aspx?lan=4&fed=SVK
(19:10, V. Novák)
Diskusia
Pridať komentár
Všetky práva vyhradené | Akékoľvek publikovanie alebo šírenie správ, fotografií a dát uverejnených na portáli ahojbardejov.sk je bez predchádzajúceho súhlasu porušením autorského zákona.