Krasokorčuliari po roku zavítali znova do Bardejova

906x
30. November 2019
Cena Prešova znova v Bardejove
 Reportáž
 
Na zimnom štadióne v Bardejove sa uskutočnil už 43. ročník Ceny mesta Prešov v krasokorčuľovaní pod záštitou klubu Kraso Prešov. Predstavilo sa viac ako sto súťažiacich od šesť do osemnásť rokov zo šestnástich klubov z celého Slovenska a z Poľska, chýbala však účasť Bardejovčanov.
 
Podujatie sa uskutočnilo na Hornom Šariši už po druhý raz kvôli rekonštrukcii prešovského zimného štadióna. Rozhodcovia hodnotili nájazdy, technické prvky, ktoré dieťa predviedlo, takisto aj to, akým štýlom daný prvok predviedlo.
 
Každý súťažiaci mal presne stanovený program, teda koľko má urobiť piruet, špirál a krokov. Podľa týchto kritérií rozhodcovia udeľovali body.
 
Deti s krasokorčuľovaním začínajú už vo veku štyroch až piatich rokov. Je to krásny, no náročný šport. Zahŕňa rôzne gymnastické prvky či tanečné pohyby. Záujem o krasokorčuľovanie každým rokom stúpa.
(17:22, M. Baranová)
Diskusia
Pridať komentár
Všetky práva vyhradené | Akékoľvek publikovanie alebo šírenie správ, fotografií a dát uverejnených na portáli ahojbardejov.sk je bez predchádzajúceho súhlasu porušením autorského zákona.