Nominujte najlepších športovcov kraja

652x
26. November 2019
Nominovať najlepších môžete od 25. novembra do 19. decembra
Prešovský samosprávny kraj pripravuje v poradí 17. ročník ocenenia Športovec roka PSK. Jednotlivcov a kolektívy, ktoré v roku 2019 dosiahli najvýraznejšie výsledky a uspeli na slovenských, európskych a svetových športoviskách, vyberie odborná komisia zložená z aktívnych novinárov, zástupcov PSK a Krajského športového centra v Prešove.
 
K minuloročným oceneným kategóriám najúspešnejší športovec, najpopulárnejší športovec v internetovom hlasovaní, najúspešnejší znevýhodnený športovec, najúspešnejší športový kolektív, najúspešnejší žiak – športovec strednej školy, najúspešnejšia stredná škola, najúspešnejší športový kolektív mládeže a Cena predsedu PSK pribudnú za rok 2019 nové kategórie. Vyberať sa budú najväčší talent – športovec do 15 rokov, najúspešnejší tréner mládeže do 18 rokov a najúspešnejší tréner dospelých Prešovského samosprávneho kraja. 
 
Komisia bude o ocenených rozhodovať na základe stanovených kritérií, ktorými sú v prípade jednotlivcov účasť a umiestnenie na olympijských hrách, majstrovstvách sveta, Európy, na podujatiach Svetového pohára či majstrovstvách Slovenska. Medzi ďalšie zohľadňované hľadiská patrí aj reprezentácia Slovenska, podávanie dlhodobých špičkových výkonov, pozícia lídra úspešného tímu a pomocné kritérium, ktorým je konkurencieschopnosť v jednotlivých športových odvetviach.
 
U kolektívov je pre návrh ocenenia rozhodujúca účasť a umiestnenie v najvyšších európskych súťažiach či v dlhodobých najvyšších súťažiach v rámci Slovenska, aj tu sa možno oprieť o pomocné kritérium, ktoré je rovnaké ako u jednotlivcov. Odborná komisia sa bude zaoberať všetkými doručenými návrhmi na ocenenie. Prešovský samosprávny kraj si však v prípade nesplnenia niektorých z požadovaných kritérií v jednotlivých kategóriách vyhradzuje právo ocenenie neudeliť.
 
Navrhnúť športovca môžu aj občania 
 
Do zoznamu nominovaných môžu športovcov a kolektívy tradične navrhnúť telovýchovné jednoty, športové kluby aj občania. Hlavnou podmienkou nominovania je pôsobnosť športovca alebo klubu na území Prešovského samosprávneho kraja.
 
Nominácie je potrebné zaslať najneskôr do 19. decembra 2019 elektronicky na email: sportovec@vucpo.sk, prípadne poštou na adresu: Úrad PSK, Športovec roka 2019, Námestie mieru 2, 080 01 Prešov. Nominácie musia obsahovať údaje nominovaného športovca, trénera alebo kolektívu (s ich klubovou príslušnosťou), uvedenie kategórie, v ktorej budú komisiou posudzovaní, informácie o ich dosiahnutých úspechoch v roku 2019 a ich krátku športovú vizitku. Samozrejmosťou sú kontaktné údaje nominujúceho, ale i súhlas nominovaného a nominujúceho so spracovaním osobných údajov.
 
Všetky bližšie informácie o ocenení Športovec roka PSK 2019 a potrebné formuláre sú zverejnené na webovej stránke krajskej samosprávy www.vucpo.sk.
 
Anketa Športovec roka píše v tomto roku 17. pokračovanie a počas svojej histórie priniesla mená týchto ocenených: hádzanár Igor Čupryna (2018), horolezec Peter Hámor (2017), olympionici Ladislav a Peter Škantárovci (2016), volejbalista Martin Sopko (2015), olympionik Adam Žampa (2014), hádzanári Dajnis Kristopans (2012 a 2013), Radoslav Antl (2011) a Alexander Radčenko (2009 a 2010), kulturista Andrej Hlinka (2007), lyžiar Martin Bajčičák (2005 a 2006), nohejbalista Marek Tomčišák (2004) a silová trojbojárka Eva Svjanteková (2002). Za rok 2008 ocenenie nebolo udelené, v roku sa 2003 anketa nevyhlásila.
(10:55, I. Ondriová)
 
Diskusia
Pridať komentár
Všetky práva vyhradené | Akékoľvek publikovanie alebo šírenie správ, fotografií a dát uverejnených na portáli ahojbardejov.sk je bez predchádzajúceho súhlasu porušením autorského zákona.