ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove zorganizovala zaujímavú súťaž

534x
08. Jún 2019
Viem, čo čítam?
Žiaci 5. ZŠ súťažili 
 
Prednedávnom sa uskutočnila v ZŠ s MŠ Pod Vinbargom v Bardejove súťaž s názvom Viem, čo čítam?, ktorú pre nás pripravili učitelia slovenčiny. Súťažili vybraní žiaci z tried od 5. po 8. ročník.
 
Každú triedu reprezentovala skupinka troch žiakov. Všetci sme museli prejsť troma stanovišťami, v ktorých sme zdolávali zadané úlohy.
 
V prvom stanovišti sme sa museli popasovať s úlohami na čítanie s porozumením. To sme si pripadali ešte ako na hodine slovenčiny. Ale potom to bolo zábavnejšie.
 
Pozrite si foto:
 
V druhom stanovišti nás čakala zaujímavá práca so slovami. Vylosovali sme si jedno slovo, ktoré sme hľadali v encyklopédiách rozmiestnených po celej knižnici, potom sme si vylosovali príslovie a v slovníkoch sme hľadali jeho význam. Napokon sme si vylosovali opäť jedno slovo, ku ktorému sme mali nájsť tri ďalšie slová s rovnakým významom.
 
V poslednom stanovišti sme si museli poradiť s tabuľkami a grafmi, podľa ktorých sme riešili rôzne úlohy. Tu sa prejavila aj naša šikovnosť. Počas celej súťaže bola perfektná atmosféra. A dôležité bolo, že sme sa nielen zabavili, ale sme sa aj niečo naučili.
(N. Vagaská, 5.A)
Diskusia
Pridať komentár
Všetky práva vyhradené | Akékoľvek publikovanie alebo šírenie správ, fotografií a dát uverejnených na portáli ahojbardejov.sk je bez predchádzajúceho súhlasu porušením autorského zákona.