Ďalšie úspechy džudistov

19x
15. Január 2015

Medzinárodný turnaj v Jasle

Dňa 15.11 sa mini žiaci a mladši žiaci Judo Clubu Bardejov zúčastnili na výborne motivovanom turnaji práve pre tieto najmladšie kategórie, pretože každý zúčastnený bol odmenený. Judo Clubu sa darilo nadmieru úspešne, pretože získal 8 zlatých, 5 strieborných a 6 bronzových medailí.

Zlato získali: Sara Hanková, mladšie žiažky/56 kg, Hanah Hankova, mini žiačky/28 kg, Martin Jusko, mini žiaci/46 kg, Lozákova Lea, mini žiačky/24 kg, Martin Mačuš, ml. žiaci/42 kg, Jakub Kataník, super mini/22 kg, Samko Pangrác, super mini/23 kg .

Striebro získali: Oliver Vozarsky, mini žiaci/24 kg, Timur Vozarsky, super mini /18 kg, Natalia Bubeníkova, mini žiačky/31 kg, Jakub Billy, super mini žiaci/33 kg, Božidarka Macečkova, mini žiačky/24 kg.

Bronz získali: Adrian Žofčín, ml. žiaci/ 42 kg, Dominik Žofčin, mini žiaci/36 kg, Alex Madera, mini žiaci/25 kg, Tobias Hudak, mini žiaci/44 kg, Tamarka Hudakova, super mini žiačky/22 kg, Emka Tančinova, mini žiačky/39 kg.

Okrem toho bol Martin Jusko vyhodnotený ako najlepší mini žiak turnaja.

"V sobotu 15.11.2014 sa z dôvodu Veľkej súťaže v Jasle mini výprava nášho klubu zúčastnila na MVC Martina. Naši štyria pretekári priniesli domov celkovo päť medailí. Janka Štafuriková, Miroslav Vanek aj Daniel Mlynarič jednoznačne vyhrali svoje vekové a váhové kategórie. Mišo Varešinský a Miroslav Vanek ako mladší žiaci získali tretie miesto aj v kategórii starších žiakov. Navyše Daniel Mlynarič jednoznačným víťazstvom v silne obsadenej kategórii starších žiakov vo váhe do 60 kg získal aj celkové prvé miesto v rankingu starších žiakov Slovenského zväzu judo za rok 2015, čím obhájil prvé miesto aj z roku 2014," prezradil J. Arendáč.

(10:40, J. Arendáč)