Bardejovské futbalistky postúpili do 1. ligy!

19x
31. Máj 2014

Neskutočné, neuveriteľné: iba po dvoch rokoch postúpili futbalistky do 1. ligy!

V sobotu 31.5. odohrali futbalistky Partizána Bardejov predposledný zápas v sezóne 2013/2014. Bardejovčanky si v uplynulom kole po bezgólovej remíze v Spišskej Novej Vsi zabezpečili víťazstvo v druhej lige, skupiny Východ.  V sobotu privítali na štadióne v Bardejovskej Novej Vsi súpera z Michaloviec, ktorý ešte bojoval o druhú priečku.  V zápase boli lepšie domáce hráčky, ktoré mali vývoj stretnutia pod kontrolou. Do vedenia sa dostali v 40. minúte, keď skóre otvorila M. Iľková. V druhom polčase domáce hráčky prevzali iniciatívu ešte viac do svojich rúk. Michalovčanky odišli aj kondične a tak s napĺňajúcim časom sa stupňovalo napätie. Ale nie z výsledku, ale z toho, že po záverečnom hvizde bolo naplánované odovzdávanie pohárov a medailí. Vráťme sa k zápasu. V 55. minúte zvýšila na 2:0 V. Strončeková a P. Pristášová spečatila výhru 3:0  sedem minút pred koncom. Po záverečnom odpískaní sa na trávniku začalo oslavovať.  Dievčatá okrem medailí a pohára získali ešte väčšiu cenu: dozvedeli sa, že baráž sa ruší a že postupujú priamo do 1. ligy!  Ďalší priebeh si pozrite už na videách, komentár to nepotrebuje. Zároveň nezabudnite na bohatú fotogalériu.

Partizán Bardejov – MFK Zemplín Michalovce 3:0 (1:0)

Bardejovčanky nastúpili v tejto zostave: Chládeková (89. Kuľková), Mišeková (82. V. Drotarovská), Sobeková (65. Koščová), Čekanová, Strončeková, Iľková (62. K. Drotarovská), Semhricová, Rosoľanková, Hovancová, Galarovičová (65. Pristášová), Fedorková

A čo povedal primátor Bardejova dievčatám?