Prvý gól v Lige majstrov, Bardejovčanky však nestačili na skúsenejšie hráčky z Turecka

13x
25. August 2017

Skvelá škola s výborným súperom

spolocna25817.JPG

Základná jedenástka v súboji s Konakom

Dnes  odohrali futbalistky Partizána Bardejov druhý zápas v najprestížnejšej súťaži – v Lige majstrov. Po dvoch voľných dňoch si sily zmerali s tureckým majstrom Konak Belediyespor.

V prvom kole Turkyne porazili domáce gruzínske družstvo Martve 5:0, partizánky prehrali s tímom Gintra Universitetas z Litvy 4:0. Favoritom boli hráčky z Turecka, no Bardejovčanky chceli v druhom zápase bodovať.

Tréner Čekan oproti prvému duelu pozmenil zostavu, príležitosť v bráne dostala Gyomraiová, pred ňou hrala kapitánka Pivovarníková, ďalej Gmitterová, Dimitrijević, Hovancová, v strede poľa Galarovičová, Bochinová, Havranová, Tejová, Strončeková a vpredu Mikolajová.

Už od úvodného hvizdu sa hrala tvrdá hra z jednej strany na druhú. Aj v tomto zápase padol rýchly gól a opäť do siete Bardejova – už v deviatej minúte skóre otvorila Cinarová. Bardejovčanky však odpovedali bleskovo a o tri minúty premiérovým gólom v Lige majstrov skóre na 1:1 vyrovnala Bochinová. Partizánkam tento presný zásah pridal na pohode a skúsenejšieho súpera sa nebáli. Prišla však 30. minúta a Turkyne šli znova do vedenia, keď loptu za čiaru poslala Erolová. O sedem minút Hancarová upravila už na 1:3 a takýmto výsledkom sa skončil aj prvý polčas.

Reportáž

Po zmene strán sa hralo zo strany na stranu a miestami sa viac bojovalo ako hralo. Anglická rozhodkyňa pripustila tvrdú hru, čo vyhovovalo súperkám. V 55. minúte videla žltú kartu Mikolajová a po druhej žltej karte bude nasledujúci zápas sedieť iba na tribúne.

Hancarová pridala po hodine štvrtý gól a v sedemdesiatej minúte aj piaty. Bardejovčanky však bojovali o každú loptu a v druhom polčase sa dostali do troch vyložených šancí, z ktorých mohli skórovať. Konak však bol skúsenejším a vyspelejším družstvom a zápas dotiahol do víťazného konca.

Tretí zápas v Lige majstrov sa odohrá v pondelok 28. augusta so začiatkom o 15. hodine Stredoeurópskeho času, Bardejovčanky si sily zmerajú s domácim celkom Martve.

Partizán Bardejov - Konak Belediyespor 1:5 (1:3)

Góly: 12. Bochinová - 9. Cinarová, 30. Erolová, 37., 61. a 70. Hancarová

(19:45, J. Mačejovský)