Beh do kopca na Kráľovu studňu

31x
16. August 2017

Ťažký pretek, ale o to krásny beh v krásnom prostredí

beh na studnu.jpg

Zišli na sa Kráľovej studni

 

Koncom 19. storočia viedla cez chotár obce Lenartov  obchodná cesta z Poľska do Galície. Pripomínajú nám ju viditeľné pozostatky. K nim patria aj zrúcaniny hostinca Kráľova studňa, ktoré boli jednou zo zastávok tejto cesty. Studňa sa zachovala dodnes. Leží tesne pri poľsko-slovenskej hranici. Z historického hľadiska vieme, že na tomto území sa v roku 1471 stretli vtedajší uhorský kráľ Matej Korvin s poľským kráľom Kažimírom IV. Jagellonskym a jeho synom sv. Kažimírom, ktorý je dodnes patrónom Poľska. V poľskej literatúre sa aj preto uvádza, že je to studňa troch kráľov.

 A práve tam sa rozhodla skupinka lenartovčanov v lete 2009, že pôjdu stanovať spolu s deťmi na Kráľovu studňu. Tak je známe toto územie v našom okolí. Nikto nepredpokladal, že z tejto nenápadnej akcie  sa stane tradícia pod názvom „stanovačka pri Kráľovej studni“. A hneď pri prvých  nočných dialógoch zaznela myšlienka, čo všetko by bolo potrebné urobiť na skrášlenie a zviditeľnenie tohto okolia.

Aj z tohto dôvodu sme sa rozhodli, že si spoločne založíme občianske združenie. Nad jeho názvom sme vôbec neváhali jednoznačne sme sa zhodli, že to bude občianske združenie Kráľova studňa. ...tu niekde vzniklo aj bežecké podujatie...

MARAS team – zastúpenie na stupni víťazov v jednotlivých kategóriách:

1. miesto Vrbiaková Edita

2. miesto Kolibárová Martina

3. miesto Jendrichovská Danka

3. miesto Petrová Jana

3. miesto Šebejová Marka

(20:15, md)

 

hodinarstvo web.jpg

Diskusia
Pridať komentár