V atraktívnom zápase dôležité víťazstvo Bardejova

12. August 2017

Doma ďalšie víťazstvo

futbal bj poprad.JPG

Po zápase bol spokojnejší tréner Bardejova (vľavo)

Futbalisti Partizána Bardejov dnes (sobota, 12. augusta 2017) na domácom štadióne hostili celok Popradu. Hornošarišania v prvom kole porazili Spišskú Novú Ves vysoko 4:0, v druhom kole si po bezgólovej remíze odviezli bod zo Zvolena.

Poprad v premiérovom dueli vyhral v Seredi 2:0 a doma porazil aj Lokomotívu Košice rovnakým výsledkom. Oba celky teda ešte neprehrali a v Bardejove sa očakával kvalitný a vyrovnaný zápas.

Viac ako tisíc dvesto divákov sledovalo atraktívny duel od úvodného hvizdu. O všetkom rozhodla 25. minúta, keď Hamuľak premenil pokutový kop a poslal domácich do vedenia. Ako sa neskôr ukázalo, išlo o jediný presný zásah, keďže ani vo zvyšných minútach prvého polčasu a ani celý druhý polčas už gól nepadol. Po výhre 1:0 sa Bardejovčania dostali práve pred Poprad, v tabuľke majú sedem bodov.

Povedali po zápase:

Stanislav Šesták, asistent trénera hostí: „Hrali sme futbal, ktorý nebol založený iba na tom, aby sme hrali na protiútoky. Snažili sme sa niečo hrať a vytvoriť, za stavu 0:0 sme mali obrovskú šancu, ktorú sme nedali a potom vzápätí po faule na nášho hráča a nepochopiteľnej jedenástke gól na 1:0. Sme sklamaní, že sme tu prehrali. V prvom polčase sme mali ďalšie šance, domácich podržal brankár. Rozhodca si zápas neukontroloval. Druhý polčas sme sa snažili hrať, no všetko bolo pískané na obe strany.

Ryszard Kuźma, tréner domácich: „Bol to dobrý zápas, obe družstvá chceli vyhrať. Poprad sa snažil vyrovnať, no my sme chceli dať aj ďalší gól. Bol to ťažký zápas. Neviem, aká je história, ale podľa mňa tieto mužstvá proti sebe radi hrajú. Bola dobrá atmosféra. Myslím si, že naša motivácia na dnešný zápas bola taká ako aj na iné zápasy. Hrali sme s lídrom, Poprad mal doteraz plný počet bodov. Špeciálnu motiváciu sme nemali. Prvé minúty boli nervózne, no potom sa situácia na ihrisku zmenila.