Bardejovčania v úvodnom kole deklasovali Spišskú Novú Ves

29. Júl 2017

Dôležité víťazstvo na úvod

futbal, bj - snv 29717 (2).JPG

Bardejovčania (v červenom) konto súpera zaťažili štyrmi gólmi

Víťaznú premiéru má za sebou nový tréner druholigového Partizána Bardejov, Poliak Ryszard Kuźma. V úvodnom meraní síl prvého kola druhej najvyššej slovenskej súťaže si Hornošarišania poradili so Spišskou Novou Vsou jednoznačne 4:0.

futbal, bj - snv 29717 (1).JPGBardejovčania v značne obmenenej zostave začali aktívne. Už po niekoľkých sekundách sa do zakončenia dostal Gruca, no mieril nepresne. Nasledovali ďalšie minišance domácich, avšak hostia odolávali pozorne. Po polhodine nepochodil ani Gruca. Domáci boli lepším tímom, no chýbalo presnejšie zakončenie. Keď sa už zdalo, že oba celky pôjdu do šatní za nerozhodného stavu, udreli Partizáni. Po rohovom kope Grohoľ hlavou našiel Berežného, ktorý poslal loptu za  bránkovú čiaru – 1:0.

Po zmene strán domáci hrali naďalej aktívne, za čo prišla odmena v 65. minúte. Po štandardnej situácii Hamuľak trafil presne a zvýšil na 2:0. Aktívny Staško prenikol o desať minúť, dostal sa až k vyrazenej strele Hamuľaka a upravil skóre na 3:0. V 83. minúte Bardejovčania dokončili svoju úlohu v tomto zápase a Gruca peknou strelou nedal hosťujúcemu brankárovi žiadnu šancu – 4:0. Partizán tak úvodný zápas v novom ročníku zvládol dokonale a po výhre 4:0 tri body ostali doma.

Partizán Bardejov – FK Spišská Nová Ves 4:0 (1:0)

Góly: 43. Berežný, 65. Hamuľak, 76. Staško, 83. Gruca

Bardejovčania nastúpili v tejto zostave: Gmitter – Jacko, Berežný, Grohoľ, Belunek, Gruca (83. Patarocha), Ivanko-Macej (87. Ľalík), Andraščík, Pangrác-Piter, Hamuľak, Staško (81. Verčimák)