55x
06. Júl 2017

Majstrovstvá SR žiakov v džude

Ilustračné foto

Na domácom šampionáte najnižších vekových kategórii  štartovalo 235 džudistov z 33 klubov. Mladší a starší žiaci z Bardejova si na tatami vybojovali dve zlaté medaily. Úspešnejší bol Judo club s bilanciou po jednej zlatej a striebornej a štyri bronzové. Judo kan priniesol jedno zlato.

Zverenci Jána Arendáča z Judo clubu poslali do súbojov jedenásť detí. Prvenstvo vybojoval mladší žiak  Oliver Vozarský  v hmotnosti do 30 kg. Terézia Vaneková (32 kg) sa potešila zo striebornej medaily a Alexander Maděra (34 kg) bol tretí. Konečné piate miesto patrilo Ele Olejárovej. Maximilián Herich z Judo kanu nepostúpil medzi najlepších osem.

Medzi štvoricou staršieho žiactva, ktorých vedie Jaroslav Marušin z Judo kanu, kategóriu do 48 kg vyhrala Dara Kapsdorferová, Alena Jašová (52 kg) skončila štvrtá a Bruno Milý nepochodil v zápase o najlepšiu štvoricu súťažiacich. Tri bronzové medaily vybojovali chlapci Judo clubu, Dardan Cena (42 kg), Branislav Hanudeľ (55 kg) a Michal Varešinský (73 kg). Martin Mačuš, Tobias Hudák a Martin Jusko zostali za medailovými pozíciami.

Vo všetkých vekových kategóriách majú džudisti prehľad o postavení v rebríčku. Bodujú na majstrovstvách Slovenska a na ďalších deviatich medzinárodných podujatiach na domácich tatami. K 26.júnu sú zverejnené a my prinášame umiestnenia pretekárov Judo clubu Bardejov (JC) a Judo kan klubu Bardejov(KAN) do 30.miesta:

Mladší žiaci: 13. Oliver Vozarský, 29. Alex Madera (obaja JC)

Mladšie žiačky: 5. Terézia Vaneková, 30. Ela Olejárová (obaja JC)

Starší žiaci: 21. Branislav Hanudeľ, 26. Michal Varešinský (obaja JC)

Staršie žiačky: 13. Daria Kapsodorferová,26. Alena Jašová (obe KAN)

Dorastenci: 15. Miroslav Vanek, 20. Daniel Mlynarič (obaja JC)

(19:30, šč)