11x
01. Jún 2017

Na Slovensku najlepšie

Zápas vysielala v priamom prenose Televízia TV7

Futbalistky Partizána Bardejov sa premiérovo stali majsterkami Slovenska. Po zisku a obhajobe Slovenského pohára dosiahli ďalšiu cennú trofej – pohár pre najlepšie družstvo na Slovensku. Rozhodlo o tom jednoznačné víťazstvo 6:1 proti Michalovciam.

Dohrávku štrnásteho kola mohli diváci sledovať aj v priamom televíznom prenose. Bardejovčanky boli v stretnutí lepším tímom od úvodného hvizdu. V sedemnástej minúte skóre otvorila Havranová a pred polčasom na 2:0 zvyšovala Mikolajová. Po zmene strán tretí gól strelila znova Havranová a o niekoľko minút táto reprezentantka zaznamenala hetrik. Po chybe v obrane sa gólovo presadila aj hosťujúca Brezová a zaznamenala čestný úspech Michalovčaniek. Záverečné minúty sa už niesli v majstrovskom duchu, z priameho kopu sa strelecky presadila ešte Mikolajová a bodku za sezónou dala štvrtým gólom Havranová. Ihneď po záverečnom hvizde mohli na ihrisku vypuknúť majstrovské oslavy. Tie pokračovali cez polčas v zápase mužov, kedy boli Bardejovčanky dekorované. Oslavy však pokračovali až do neskorých hodín.

Futbalistky po piatich rokoch v histórii ženského futbalu získali premiérovo titul a už teraz sa môžu tešiť na boje v ženskej Lige majstrov.

Partizán Bardejov – MFK Zemplín Michalovce 6:1 (2:0)
Góly: 17., 58.,69. a 90. Havranová, 43. a 88. Mikolajová – 71. Brezová

Bardejovčanky nastúpili v tejto zostave: Gyomraiová (85. Mochnacká) - Pivovarníková, Havranová, Dimitrijević, Rosoľanková (59. Vajdová), Lemešová, Bochinová, Gmitterová, Galarovičová, Mikolajová, Vagaská (66. Hovancová)

Prvé slová po zisku majstrovského titulu:

Stanislav Soroka, prezident futbalového klubu, Partizán Bardejov:

„Sú to neopísateľné pocity, v Bardejove ešte titul nebol. K tomu získali dievčatá ešte aj pohár. Neviem to ani opísať, sme radi. Diváci si o trinástej hodine našli čas a prišli, atmosféra bola perfektná. Dievčatá dali do toho srdce, bojovnosť. Dostali sme ženský futbal až na najvyšší stupienok. Veľká vďaka všetkým dobrým ľuďom, ktorí sa pričinili o to, ktorí pri družstve pracujú. Sme neskutočne radi, toto v Bardejove ešte nebolo.“

František Kuľka, koordinátor ženského futbalu, Partizán Bardejov:

„Ani pomocou tisíc slov by som nedokázal opísať tie momenty, tie emócie, ktoré mnou prevládajú. Za týmto úspechom dievčat je fantastická práca realizačného tímu, kolegov, ich tvrdá práca. Dnes dievčatá potvrdili, sú úplne zaslúžene majsterky Slovenska. Podarilo sa nám obhájiť aj víťazstvo v Slovenskom pohári žien. Je jasné, že obhajoba je ťažšia a o to viac ma to teší. Najťažšie bolo presvedčiť dievčatá, aby uverili tomu, že môžu byť na Slovensku najlepšie. Dnes ráno som sa zobudil, pozrel som do kalendára a vidím 31.5.2017. Prvá vec, čo mi napadla bolo, že tento deň sa zapíše do histórie bardejovského futbalu. Môj odkaz pre našich súperov: rátajte s nami.“

Ľubomír Čekan, tréner žien:

„Samozrejme, že som dievčatám veril. Bol to špecifický zápas, my sme hrali o titul a súper hral o záchranu. Veril som, že máme väčšiu kvalitu a som spokojný. V nedeľu v Banskej Bystrici sme mali nôž na krku, z dievčat opadla nervozita a dnes si verili, že sa môžeme stať majstrami. Pre mňa je to úžasný pocit, trénujem už dvadsať rokov a nemal som možnosť hrať o titul majstra Slovenska. Toto by som v svojej kariére zaradil na najvyšší stupeň. Je super, že sme to získali. Najväčšou hviezdou je celý kolektív. Máme mnoho reprezentantiek a tie odohrali počas sezóny množstvo zápasov. Ženy sa zomkli a je to zásluha celého kolektívu. Dievčatám som sľúbil, že ak vyhráme titul, urobíme párty na mojej chate, kde sa zabavíme.“

Veronika Galarovičová, kapitánka družstva:

„Zvládli sme to a som vďačná dievčatám, celému realizačnému tímu, mestu a fanúšikom. Všetkým, ktorí pri nás stáli. V prvej časti sme vyhrali nad Michalovcami vysoko 8:0 a cítili sme pohodu. Odovzdali sme všetko a výsledok sa dostavil. Titul venujem všetkým nám a celému Bardejovu. Tento rok sa nám podarilo obhájiť pohár a verím, že sa nám o rok podarí obhájiť aj ligový titul.“

Jozef Mačejovský, PR a event manažér žien:

„Veľké poďakovanie patrí našim skvelým fanúšikom. Podporu ženy cítili od úvodného kola až po tento posledný zápas. Bardejov dokázal, že v ženskej lige má najlepších fanúšikov. Skvelú atmosféru vytvárali nielen na domácich stretnutiach, ale aj na ihriskách súperov. Vrcholom bol finálový zápas Slovenského pohára v Poprade, kde na štadión prišlo viac ako 700 divákov a takmer všetci hrdo fandili Bardejovu. Dievčatá prišli fanúšikovia podporiť aj do Banskej Bystrice. V tomto zápase pred domácim publikom si hráčky užívali každú minútu.“

Boris Hanuščak, primátor Bardejova:

„Som veľmi veľmi rád, že Bardejov sa znovu zapíše do dejín športu v rámci celého Slovenska. Je to najvýznamnejší úspech v takmer 800 ročnej histórii Bardejova, športovcov v kolektívnom športe. Je to jednoznačne najvýznamnejší úspech. Chcem zablahoželať všetkým futbalistkám a chcem poďakovať všetkým, ktorí v dnešnej ťažkej dobe dokážu viesť ten šport tak, že ozaj tu máme majstra Slovenska. Fungovanie veľmi pozorne vnímam a fandím mu v rámci možností. Som rád, že sme majstri Slovenska v takom významnom športovom odvetví. Spoločne musíme sadnúť a hľadať spôsoby, ako vytvoriť ďalšie technické podmienky, aby sa Liga Majstrov mohla hrať v Bardejove, pretože zatiaľ technicky ešte stále nespĺňame všetky podmienky.“

Z majstrovského zápasu i z pozápasových osláv vám už čoskoro prinesieme reportáž.

(20:50, red)