9x
20. Máj 2017

Holtman, Tokarčík, Ferková so zlatom

Bardejovčanom sa darilo

V známom rekreačnom stredisku Tatralandia privítali 271 mladých šachistov, z toho 76 dievčat. Uskutočnili sa tam Majstrovstvá Slovenska od osem do dvadsať rokov. Trojica šachistov Bardejovského šachového klubu vyhrala svoje kategórie. Teodor Holtman zopakoval minuloročné prvenstvo v kategórii 18-20-ročných, druhý skončil Marek Karas z Bratislavy.

Medzi osem ročnými dominoval Ján Tokarčík pred Michalom Hudákom z Košíc. Dominika Ferková v spoločnej súťaží sa umiestnila na druhom mieste od 16 do 20 rokov. Prvá bola Anna Vrtiaková z Bratislavy. V oddelenom vyhodnotení však získala prvenstvo a titul medzi 16-ročnými. Slovenský šachový zväz informuje, že všetci majú možnosť zúčastniť sa na Majstrovstvách sveta, alebo Majstrovstvách Európy.

Ďalšie umiestnenia šachistov BŠK: Chlapci 12 rokov, 26. P. Tokarčík, 28. M. Furman, 14 rokov, 16. A. Jenčopaľa. Dievčatá 14 rokov, 10. D. Tokarčíková.

(16:25, šč)