Nečudujte sa, už aj vo futbale chýbajú hráči

17x
16. Máj 2017

ŠK Milénium: Málo nás, málo nás...

18485557_1669463123094254_5296868185091841280_n.jpgBardejovská Nová Ves prehrala s Vyšným Opátskym 0:4 v 25.kole tretej ligy. Stále nekompletní domáci ako-tak odolávali do prestávky. Po obrátke boli hostia úspešnejší v koncovke a potvrdil druhý post v tabuľke.

Aj keď hostia boli kombinačne zrelší, vypracovali si prevahu na domácej polovici ihriska, polčasové vedenie s námahou udržali. Postavil ich na nohy gól Halušku v úvode zápasu. Po prestávke v priebehu desať minút najprv Zeher bez prípravy dal na 0:2. Vzápätí činností po krídlach dvomi gólmi uzavrel stretnutie na 0:4 Bandžuch.

Domáci hrajúci tréner František Šott má úzky káder. Chýbalo mu šesť hráčov zo základnej zostavy: „ Som rád, že už v druhom stretnutí súťaže v rade sme sa zišli jedenásti. Pozývame aj tých, ktorí netrénujú, ale aj dorastencov. Chýbajú Molčan, Macečko, Vasiliak, Fiľakovský, Virgala Podobne to vyzeralo aj v Plavnici pred týždňom. Výkonnostný rozdiel nie až tak evidentný. Veď s Trebišovom sme v jeseni vyhrali a v Opátskom bola remíza. Teraz prišlo obdobie našich zranení, toho som sa obával. Dvoch ešte dokážeme nahradiť, ale dnes chýbali šiesti. Tréningový výpadok i kvalita chlapcov, ktorí nastúpili, nedokázali sme čeliť súperovi. Dnes boli lepší, my sme mali jedenásť ako, tak zdravých. Uvidíme, do akej miery sa dokážeme dať dokopy v závere súťaže.“

Kormidelník Karol Kisel si želá, aby jeho tím obstál či najvyššie, keďže ako farma VSS nemôžu pomýšľať na postup: „ Po týždni, sme si chceli zahrať lepší futbal. Dobre sme to urobil prvých dvadsať minút v úvode, podobne aj po prestávke. My nerobíme súboj s Trebišovom, keďže nemôžeme postúpiť. Keď sa dá, budeme naháňať lídra tabuľky. No myslím si, že sú natoľko konsolidovaní, že na nich nemáme. Dnes bol naším suverénnym organizátorom Majný, dirigoval mužstvo. Záver súťaže nebude dramatický, Trebišov splní cieľ, ktorý si dal. My sa pobijeme o druhé miesto, robíme v skromných, ale dobrých podmienkach.“ Autor dvoch gólov Radovan Bandžuch v priebehu dvoch minút po prestávke vsietil dva góly: „ Keďže domáci nemali lepší pohyb, my sme sa snažili zrýchľovať hru. Dali nám veľa priestoru, hra sa nám darila. Góly, ktoré som dal, tak sa na to dosť pripravujeme.“

Bardejovská Nová Ves – Vyšné Opátske 0:4 (0:1)

Góly: 10. Haluška, 48. Zeher, 51. a 53. Bandžuch

Bardejovská Nová Ves nastúpila v tejto zostave: Jendroľ – Pillár, Knap, Kyjak, Valkučák, Kiseľ (76. Jančošek), Ľalík, Šott (71. Kurty), Stachura (85. Maxin), Haniš, Piľar

15. FK KRÁSNA (odstúpené) 0 0 0 0 0:0 0

Štvrtá futbalová liga mala na programe 25. kolo. Raslavice doma hostili Radvaň nad Laborcom a remizovali 1:1. Gól za domácich strelil Lazur.

Raslavice – Radvaň nad Laborcom 1:1 (1:1)

Góly: 35. Lazur – 30. Ljubarskij

Raslavice nastúpili v tejto zostave: Vaško – J. Tomáško, M. Tomáško, Vasiľko, Demko, Janík, Luščák, Guman, Palko, Lazur, Kozák

Fintice – Záhradné 0:0 (0:0)

Kračúnovce – Vysoké Tatry 4:1 (2:1)

Spišské Podhradie – Štrba 2:3 (1:2)

Medzilaborce – Šarišské Michaľany 0:3 (0:0)

Pakostov – Humenné 0:0 (0:0)