Stredná priemyselná škola pod košmi

27x
27. Apríl 2017

Prvenstvo nestačilo na krajskom finále

Víťazná zostava na fotografii, stoja zľava: Daniel Čepiga, Lukáš Brehuv, David Kolibab, Kamil Šoltýs, Erik Bogoľ, Lukáš, Hudák, Miroslav Konkoľ, učiteľ Tv a tréner Mgr. Ľuboš Falat. Dole zľava: Kristián Görök, Jakub Ivan, Adrián Dendis

Len šesť stredných škôl odohralo okresný basketbalový turnaj žiakov o postup na majstrovstvá kraja.  Víťazom sa stala Stredná priemyselná škola Bardejov (SPŠ), vo finále vyhrala nad Gymnáziom L. Stöckela (GLS).

Priemyslovka napokon vo finále Prešovského kraja ťahala za kratší koniec. Z desiatky školských družstiev skončila piata. Do národného finále postupuje Poprad.

SPŠ v skupine porazila SŠ J. Henischa i Súkromné gymnázium. GLS si poradilo so SŠ na Štefánikovej a HA J. Andraščíka. Finále: SPŠ – GLS 24:20 (13:10).

(20:25, šč)