Pred kamerami Bardejovčanky po prestrelke postúpili do finále Slovenského pohára

9x
18. Apríl 2017

Bardejov postúpil do finále

Zápas Bardejov - Myjava bol vysielaný v TV7

Prvoligové futbalistky Partizána Bardejov v odvetnom semifinálovom kole Slovenského pohára privítali Myjavu. O postupujúcom do finále bolo v podstate rozhodnuté už po prvom dueli, keď Partizánky vyhrali 4:0.

Myjavčanky pricestovali do Bardejova s cieľom odohrať kvalitný zápas a odviesť si domov priaznivejší výsledok ako v prvom meraní síl.

Od začiatku sa hral priemerný zápas na premočenom trávniku. Aj počas duelu pršalo a aj to sa pričinilo o predvedenú hru. Odvetný semifinálový zápas sa po prvýkrát v histórii ženského futbalu odohral pre kamerami TV7, ktorá zápas vysielala naživo.

Skóre otvorila v siedmej minúte Lemešová, v tridsiatej piatej minúte hrajúca trénerka hostí Neveďalová vyrovnala. V druhom polčase po štyroch minútach kapitánka Galarovičová poslala Bardejov znova do vedenia a o päť minút už na 3:1 zvyšovala reprezentantka Mikolajová. Hostky sa však nezlomili, po hodine hry Bogorová znížila a o štvrť hodinku Hucovičová vyrovnala na 3:3. Sympatický výkon Myjavy, no posledné slovo mali domáce – v samom závere z priameho kopu pridala Majka Mikolajová druhý a víťazný gól.

Po výhre 4:3 postúpil Bardejov do finále Slovenského pohára, ktoré sa uskutoční 30.4.2017. V druhom semifinále v prvom zápase vyhral Slovan Bratislava nad Šaľou 2:0, odvetný zápas je na programe zajtra.

Partizán Bardejov – Spartak Myjava 4:3 (1:1)

Góly: 7. Lemešová, 54. a 89. Mikolajová, 49. Galarovičová – 35. Neveďalová, 60. Bogorová, 75. Hucovičová

Bardejovčanky nastúpili v tejto zostave: Gyomraiová – Pivovarníková (60. Hviščová), Havranová, Dimitrijevič, Mazurová, Rosoľanková (65. Vajdová), Lemešová (70. Hovancová), Bochinová, Gmitterová, Galarovičová (82. Tejová), Mikolajová

(20:20, j, foto: J. Mačejovský, video: youtube.com)