36x
29. Marec 2017

Terézia Kravcová nenašla vo svojej kategórii premožiteľku

T. Kravcová na pretekoch

Svoju sezónu majú za sebou aj zjazdoví lyžiari bardejovského klubu LK Štart Bardejov. V poslednom, šiestom,  kole sa najviac darilo Kavuľovej a Kravcovej.

Lyžiarske stredisko Bachledovka-Furmanec bolo hostiteľom šiesteho, a zároveň posledného kola Východoslovenskej lyžiarskej ligy. Pretekári si ešte takto mohli pripísať posledné body do celkového hodnotenia a teoreticky sa posunúť na vyššie priečky.

Medzi mladšími predžiakmi obsadil Marek Blažejčík 19. miesto a v konečnom hodnotení mu patrí 18. priečka. Jakub Štafen v tej istej kategórii skončil 22. a v konečnom poradí obsadil 16. miesto z pomedzi 31 štartujúcich. Medzi staršími predžiačkami sa darilo Sofii Kavuľovej, ktorá obsadila 3. miesto a v konečnom hodnotení si takto udržala skvelú 3. priečku. Stanka Gurská v rovnakej kategórii v poslednom kole obsadila 20. miesto a v celkovom hodnotení na konci sezóny jej patrí 21. miesto. V poslednom preteku sa nepredstavila Loriana Kratochvílová, avšak po súčte bodov z predchádzajúcich súťaží obsadila v celkovom hodnotení pekné 23. miesto.

V kategórii starších žiačok mal klub svoje zastúpenie v podaní Viktórii Blažejčíkovej, ktorá obsadila 7. miesto a v celkovom hodnotení jej prislúcha 6. priečka. Prvenstvo vo svojej kategórii junioriek si víťazstvom v poslednom kole upevnila Terézia Kravcová, ktorá v tomto ročníku nenašla vo svojej kategórii premožiteľku . V tej istej kategórii si túto sezónu svoju premiéru odbila Ester Rimarčíková, ktorá v poslednom kole brala 11. miesto v konečnom poradí jej patrí 12. priečka. Janík Gurský skončil v poslednom kole ligy na 12. mieste a v súčte bodov mu prislúcha 17. miesto.

Trenér, Milan Kravec, bol na konci sezóny s výkonom svojich zverencov spokojný: „Podarilo sa dvom pretekárom, Kavuľovej a Kravcovej, v celkovom hodnotení postaviť na bednu, čo považujem za úspech. Ďalej by som chcel spomenúť, že svoju prvú sezónu medzi súťažnými bránami majú za sebou aj Rimarčíková a Blažejčík. Treba podotknúť, že aj ostatní pretekári nášho klubu podali dobre výkony a je vidno výkonnostné zlepšenie oproti začiatku sezóny. Je na tomto mieste potrebné spomenúť aj lyžiarske stredisko Makovica, vďaka ktorému sme mali ideálne podmienky pre trénovanie počas celej sezóny.“

Zjazdových lyžiarov teraz čaká zaslúžený oddych od súťažných brán.

Ak by ste mali záujem podporiť svojimi 2 % mladých zjazdárov tak môžete priamo na nasledujúcom linku http://www.dvepercenta.sk/details.php?organizationID=21372 respektíve kontaktujte mailom priamo trénera klubu Ing. Milana Kravca na kravecmilan7@gmail.com

(19:30, T. Kravec)